اتمام فازیك مطالعات بالینی واكسن ایرانی كرونا

اتمام فازیك مطالعات بالینی واكسن ایرانی كرونا

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام و مسئول تیم تولید واکسن از اتمام فاز یک مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حسن جلیلی در نشستی با خبرنگاران با اشاره به اینکه فاز یک مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت را پشت سر گذاشتیم اظهار داشت: دنیا از ما جلوتر بود چون آنها روی واکسن سارس کار کرده بودند اما ما توانستیم با تلاش و مجاهدت متخصصان جوان ایرانی واکسن را توسعه دهیم.
وی اضافه کرد: دغدغه اصلی ما از روز اول تولید انبوه است و نمی توانیم صبر نماییم نتایج هر سه فاز بیاید و بعد تولید انبوه نماییم. دنیا هم همچنین عمل کرده و ما تولید را در سه فاز تقسیم بندی کرده ایم.
مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام و مسئول تیم تولید واکسن با اشاره به اینکه تولید در فاز اول را طوری طراحی کردیم که کفاف میزان واکسن مورد استفاده در فازهای مطالعات بالینی یک، دو و سه را بدهد اظهار داشت: در فاز دوم یا تولید نیمه صنعتی، عملیات تجهیز سایت شروع شده و برآورد ما تولید یک تا دو میلیون دوز در ماه است. در فاز سه پیشبینی ما این است که از اواخر بهار سایت راه اندازی شود و ظرفیت بیشتر از ۱۰ میلیون دوز در ماه را داشته باشد.
جلیلی تصریح کرد که در تلاشیم طبق جدول زمانبندی به فاز سه برسیم. تا کنون تاخیری در برنامه زمانبندی ما به وجود نیامده است.

مذاکره ۳ کشور با ایران برای خرید واکسن ایرانی کرونا
وی درباره هزینه تمام شده تولید واکسن هم اظهار داشت: تا جایی که اطلاع دارم دولت ۷۰ درصد قیمت مشابه خارجی را درنظر گرفته است که قیمت واکسن های خارجی با یکدیگر متفاوت می باشد و نمی توان عدد ثابتی گفت، اما در نهایت باید اجازه بدهید طی یکی دوماه آینده مسؤلان امر به این سؤال پاسخ دهند.
مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام و مسئول تیم تولید واکسن با اشاره به اینکه سه کشور برای خرید واکسن با ما وارد مذاکره ابتدایی شده اند اظهار داشت: مذاکرات اولیه با این سه کشور صورت گرفته و تفاهمنامه اولیه منعقد شده است. دو کشور دیگر هم درخواست داده اند اما هنوز وارد مذاکره نشده ایم و طی روزهای آینده وارد مذاکره خواهیم شد.
جلیلی افزود: آنچه تابحال اتفاق افتاده و اگر موفقیتی کسب شده از برکت خیر همه مردم بوده و امیدوارم از این پس هم ما را فراموش نکنند. در مطالعات فاز یک داوطلبان با عشق و ایثار حاضر شده بودند که باید از همه آنها قدردانی نماییم.
منبع:

1399/12/04
13:54:52
0.0 / 5
984
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , دولت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان