رئیس كمیته امداد عنوان كرد

تصویب اساسنامه مراكز نیكوكاری تا آخر سال

تصویب اساسنامه مراكز نیكوكاری تا آخر سال

رئیس کمیته امداد اظهار داشت: اساسنامه مراکز نیکوکاری با هدف مردمی شدن خدمت رسانی به نیازمندان، تا آخر سال تصویب و ابلاغ خواهد گردید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، جلسه ویدئوکنفرانس با موضوع تبلیغ و ترویج ارزش های دینی و گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری و تقویت روحیه مشارکت مردمی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، محمدجواد حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و همین طور امامان جمعه، مدیران کل و روسای ادارت کمیته امداد سراسر کشور انجام شد.
رئیس کمیته امداد در این جلسه با اشاره به تشکیل این نهاد با دستور امام راحل(ره) در اولین روزهای بعد از انقلاب اسلامی، این رویداد را نشانه توجه ویژه بنیانگذار انقلاب به موضوع رسیدگی به محرومان و نیازمندان دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نیز همیشه بر دستگیری از نیازمندان و رفع احتیاجات خانواده های نیازمند تاکید کرده اند.
وی فعالیت مدیران پاکدست در کمیته امداد از شروع تاسیس را یک سرمایه برای این نهاد دانست و اضافه کرد: امیدوارم در صیانت از این امانت و اجرای درست وظایف کمیته امداد سربلند باشیم.
بختیاری به سفارش های رهبر معظم انقلاب برای حضور مردم در عرصه های کمک به محرومان و نیازمندان اشاره و اشاره کرد: راه اندازی مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد و محلات همچون اقدامات کمیته امداد در مردمی سازی خدمت رسانی به مردم است و در همین راستا، اساسنامه مراکز نیکوکاری تا آخر سال تصویب و ابلاغ خواهد گردید که گام مهمی برای مردمی شدن امدادگری خواهد بود.

رئیس کمیته امداد حضور مردم در عرصه های مختلف را رمز پایداری انقلاب دانست و اظهار نمود: در دفاع مقدس، فتنه های مختلف و جنگ اقتصادی و تحریم، این مردم بودند که با حضور خود در صحنه، با وجود تحمل مشکلات و فشارها، موفقیت نظام و انقلاب را تضمین کردند.

وی با اعلان اینکه مراکز نیکوکاری پایگاه های انقلاب هستند، افزود: امروز پا را فراتر گذاشته ایم و به اعتبار مردم، مراکز نیکوکاری را در ۸۰ مرکز دانشگاهی تاسیس کرده ایم که کار اصلی آنها در کنار کمک های مادی، مدیریت دانش در پهنه اقتصاد مقاومتی و راه اندازی و پشتیبانی از کارهای استارتاپی مددجویان است.

بختیاری افزود: همین طور مراکز نیکوکاری در دفاتر نمایندگی ولی فقیه و امامان جمعه در سراسر کشور راه اندازی شده و مراکز نیکوکاری تخصصی همچون در حوزه کارآفرینی و نیکوکاری رسانه و اتاق های تجاری در حال توسعه است.

وی با اعلان اینکه کمیته امداد شأن و منزلتی جز خدمت رسانی به مردم ندارد، اظهار داشت: در وضعیت تورمی فعلی، بودجه های دولتی همه نیازهای مددجویان را تامین نمی کند اما مردم با حضور انقلابی خود در رزمایش های ایران همدل بخش زیادی از کاستی های موجود را پر کردند.

رئیس کمیته امداد شیوع ویروس کرونا در کشور را سبب بروز مشکلات بسیاری برای مردم خصوصاً اقشار محروم عنوان نمود و اضافه کرد: تعطیلی کسب وکارها به سبب رعایت پروتکل های بهداشتی، خانواده های زیادی را با مشکل مواجه کرده است و در طول این مدت شاهد افزایش مراجعات مردمی به کمیته امداد هستیم.

بختیاری از همکاری ائمه جمعه با کمیته امداد تقدیر و تشکر کرد و افزود: ائمه جمعه مرجع و ملجاء مردم هستند و جامعه ای که مسلح به خیر و احسان باشد، شکست ناپذیر است.

وی از اجرای جشن نیکوکاری طی هفته های آتی آگاهی داد و اظهار داشت: جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» و با هدف کمک به خانواده های نیازمندی که توان تامین مایحتاج خودرا در آستانه سال نو ندارند، برگزار می گردد.

رئیس کمیته امداد اجرای قانون زکات را یک راه مطمئن در زدودن چهره فقر از کشور دانست و اشاره کرد: با اجرای تفاهم نامه با سازمان تبلیغات برای حضور طلاب مستقر در روستاها برای امر زکات، شاهد رشد زکات در کشور هستیم، بطوریکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۱۲۷ میلیارد تومان زکات جمع آوری و برای خانواده های نیازمند هزینه شده است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در این جلسه به تفاهم نامه این نهاد با کمیته امداد اشاره نمود و اظهار داشت: در این تفاهم نامه عرصه های همکاری و خطوط اصلی را ترسیم کرده ایم.

وی با اعلان اینکه همکاری دو نهاد به سالهای نخست انقلاب برمی گردد، افزود: کارهای کمیته امداد در ۴۲ سال قبل یکی از بارزترین ثمرات انقلاب است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اشاره کرد: یکی از کارکردهای امامت و شبکه متحد ذیل این نهاد پر برکت و امامان جماعت، همین امدادرسانی است؛ رسیدگی به امور مومنین و ایتام و دلجویی از محرومان و ضعفا، دستگیری از آنها و صیانت از کرامت آنان در سایه امامت سرلوحه کار است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری اظهار نمود: برای رسیدگی به امور کسانی که در جامعه به هر علت گرفتار مشکل هستند، امام امت بعنوان کفیل ایتام و کفیل آل الله ساز و کار کمیته امداد را پایه ریزی کرد و تنها نهادی است که به نام بنیانگذار انقلاب اسلامی در زمان حیات ایشان نامگذاری شد.

برمبنای پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی با اعلان اینکه اوضاع سخت اقتصادی، نیازمندان را با مشکلات زیادی روبرو کرده است، افزود: شرایط کرونا اقتضا می کند که مومنان و کسانی که ظرفیت و توان دارند هرچه می توانند در این حوزه بیشتر وارد شوند و ائمه جمعه نیز سال قبل به خوبی در صحنه حضور داشتند و در رزمایش های ایران همدل خوش درخشیدند.1399/12/01
14:01:42
0.0 / 5
603
تگهای خبر: خانواده , دولت , رفتار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان