اختصاص 5 میلیارد برای تامین هزینه های درمانی مددجویان كمیته امداد

اختصاص 5 میلیارد برای تامین هزینه های درمانی مددجویان كمیته امداد

خاتون یار: کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان محب مهر و شرکت آتیه سازان حافظ با هدف ارائه کمک هزینه های درمانی به مددجویان کمیته امداد با اولویت بیماران خاص و صعب العلاج، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری بمنظور تامین هزینه های درمانی مددجویان کمیته امداد با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، مسعود اعتمادیان، نماینده موسسه غیر تجاری خدمات درمانی محب مهر و محسن نجفی خواه، رئیس هیات امنای شرکت آتیه سازان حافظ به امضا رسید.
رئیس کمیته امداد در این مراسم از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین هزینه های درمانی مددجویان کمیته امداد آگاهی داد و اظهار داشت: موسسه خدمات درمانی محب مهر ۳۰ میلیارد ریال و دانشگاه علوم پزشکی ایران مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در این تفاهم نامه برای تامین هزینه های درمانی مددجویان معرفی شده از طرف کمیته امداد اختصاص دادند.
وی با اعلان اینکه اولویت استفاده از این خدمات درمانی با بیماران خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد است، اشاره کرد: کمیته امداد نیز اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال در قالب این همکاری، تخصیص داده است.
بختیاری با تاکید بر اینکه تمام خدمات درمانی شامل بستری، سرپایی، دارو و تجهیزات و... در این تفاهم نامه پیش بینی شده است، افزود: این خدمات در تمام مراکز طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ با اولویت مراکز درمانی دولتی و خیریه قابل ارائه به مددجویان است.
رئیس کمیته امداد به مشکلات مددجویان در حوزه بهداشت و درمان اشاره نمود و اظهار داشت: از شروع سال ۹۸ خانواده های شهری تحت حمایت کمیته امداد، مشمول بیمه سلامت قرار گرفتند و اعتبارات بیمه امداد به این سازمان منتقل شد که باید تلاش نماییم اشکالات موجود برطرف شود و مددجویان از این بابت آسیبی نخورند.
وی حضور خیران در حوزه سلامت و درمان را ضروری دانست و اضافه کرد: بیش از پنج میلیون نفر از خدمات کمیته امداد برخوردار می باشند که ۸۳ هزار نفر از آنان از بیماران خاص و صعب العلاج هستند؛ از همین رو ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف بدون کمک خیران و همراهی جامعه پزشکی مقدور نیست.
جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ایران ایران نیز این تفاهم نامه را فرصت خوبی برای همکاری میان دانشگاه، بیمارستان محب مهر و بیمه آتیه سازان عنوان نمود و اظهار داشت: قسمتی از درآمدهای بیمارستان محب مهر به مددجویان کمیته امداد اختصاص می یابد که امیدواریم این الگو در دیگر مراکز درمانی همچون بیمارستان محب کوثر نیز اجرائی شود.
وی با اشاره به ضرورت ارائه خدمات مددکاری به مددجویان و نیازمندان، اضافه کرد: خیلی از بیماران و مراجعان به بیمارستان ها حتی توان پرداخت تعرفه های دولتی را ندارند که باید دراین زمینه چاره اندیشی شود و با بهره گیری از روش این تفاهم نامه، منافع بیشتری به اقشار نیازمند برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مسعود اعتمادیان، نماینده موسسه غیر تجاری خدمات درمانی محب مهر نیز در این مراسم با اشاره به مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی بیمارستان محب مهر برای تامین هزینه های درمانی مددجویان کمیته امداد، اظهار داشت: معتقدیم اگر در هر زمینه ای فاصله اجتماعی افراد برخوردار و نیازمندان وجود دارد، در زمینه درمان باید شرایط و کیفیت خدمات میان همه یکسان باشد.
منبع:

1399/11/20
13:36:08
0.0 / 5
727
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان