خدمات بستری بیمه شدگان تأمین اجتماعی در مراكز طرف قرارداد مجانی می شود

خدمات بستری بیمه شدگان تأمین اجتماعی در مراكز طرف قرارداد مجانی می شود

به گزارش خاتون یار معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی استقرار سامانه نسخه الکترونیک را زمینه ساز ایجاد تحولات اساسی در خدمات درمانی ارزیابی کرد و اظهار داشت: در شهرهایی که فاقد مرکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی هستند، فرانشیز بستری بیماران تحت پوشش تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد صفر می شود و خدمات بستری بیماران به صورت مجانی خواهد شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر امیر عباس منوچهری اظهار نمود: همینطور در تمامی شهرها بیمه شدگان بالای ۶۵ سال در تمامی مراکز طرف قرارداد خدمات بستری را به صورت مجانی و بدون پرداخت فرانشیز دریافت خواهند کرد.

وی تسویه بموقع مطالبات مراکز درمانی که از سامانه نسخه الکترونیک استفاده می نمایند را تعهد بسیار مهم سازمان تأمین اجتماعی عنوان نمود و اظهار داشت: مطالبات به وجود آمده از راه سامانه نسخه الکترونیک تابحال به صورت کامل پرداخت شده است.
وی اشاره کرد: پرداخت منظم و روزانه بخش اول مطالبات که برای پزشکان دارای امضای دیجیتال ۹۵ درصد؛ سایر پزشکان ۸۰ درصد و مراکز طرف قرارداد ۳۰ درصد است، همواره درحال انجام است.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: برپایه ارزیابی و اظهار نظر ریاست محترم جمهوری، وضعیت پیشرفت طرح نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی رضایتبخش است که این امر نتیجه تلاشها و زحمات مجموعه همکاران ما در بخش فناوری اطلاعات و حوزه درمان تأمین اجتماعی است.

منوچهری اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی برای حذف کامل دفترچه های کاغذی در آینده بسیار نزدیک آمادگی کامل دارد.
وی ادامه داد: سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی به صورت مجانی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است و با بهره گیری از روش های تشویقی در حال دعوت از پزشکان و تمامی درمانگران جهت استفاده از این سامانه هستیم.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی همینطور از افزایش تعهدات دارویی و وسایل کمک پزشکی این سازمان بالاتر از تعهدات قانونی مصوب شورای عالی بیمه در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک اطلاع داد.

وی ادامه داد: در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک و در چارچوب نظام ارجاع، امکان پذیرش تعهدات بیشتری از جانب سازمان تأمین اجتماعی فراهم می شود.

دکتر منوچهری، افزایش تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در حوزه وسایل کمک پزشکی در بیمارستان های دولتی را از دیگر اقدامات قابل توجه برشمرد و اظهار داشت: تابحال هزینه وسایل کمک پزشکی در بیمارستان ها به صورت مقطوع پرداخت می شد اما به منظور ارتقاء خدمات و کاهش هزینه بیماران تحت پوشش، پرداخت هزینه کامل این تجهیزات دردستور کار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

وی اشاره کرد: هدف نهایی ما بهبود و ارتقاء خدمات درمانی به بیمه شدگان است.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با عنوان اینکه طرح ۳۰۷۰ درحال اجراست، اظهار نمود: تابحال ۲۴ سرویس غیرحضوری از خدمات ۳۰ گانه رونمایی شده است و انتظار می رود که این سرویسها به صورت بی نقص و کاملا غیرحضوری به مخاطبان عرضه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، منوچهری اشاره کرد: برپایه طرح ۳۰۷۰ که طی ماه های اخیر در سازمان تأمین اجتماعی شروع شده است، ۳۰ خدمت غیرحضوری به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی شامل بیمه شدگان، کارفرمایان و بازنشستگان عرضه می شود و با تکمیل این طرح تا آخر بهمن ماه، حدود ۷۰ میلیون رجوع حضوری به شعب تأمین اجتماعی کاهش پیدا می کند.

وی اشاره کرد: این خدمات از راه درگاه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir در دسترس قرار دارند.
منبع:

1399/11/15
13:18:11
0.0 / 5
909
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان