برخورداری ۱۰۰ هزار دانش آموز دختر از فضای آموزشی امن

برخورداری ۱۰۰ هزار دانش آموز دختر از فضای آموزشی امن

خاتون یار: مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ۷۶۰ پروژه و طرح عمرانی و زیربنایی مختص بانوان در حوزه ساخت مدرسه، هنرستان و خوابگاه برای بانوان و دختران راه اندازی شده است که امروز افتتاح می شود اظهار داشت: حدودا ۱۰۰ هزار دانش آموز دختر از امکان برخورداری از فضای آموزشی امن و مناسب بهره مند شدند که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، امیرحسین مدنی در مراسم بهره برداری از ۴۰ هزار طرح اشتغال بانوان در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اینکه در دوسال اخیر ۱۰۰ هزار طرح و ۹۶ هزار و ۵۰۰ طرح خرد اشتغال زایی بوجود آورده ایم اظهار داشت: از این تعداد بیشتر از ۴۰ درصد در حوزه بانوان است. امروز از ۴۰ هزار طرح اشتغال بانوان که ۱۲۰ هزار شغل را دربرمی گیرد، رونمایی می شود.

وی ادامه داد: همینطور حالا در حوزه بنگاهی ۱۳ بنگاه داریم که کارآفرینان آن بانوان هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ۷۶۰ پروژه عمرانی و زیربنایی مختص بانوان در حوزه ساخت مدرسه، هنرستان و خوابگاه برای بانوان و دختران اجرایی و راه اندازی شده است که امروز افتتاح می شود اظهار داشت: حدودا ۱۰۰ هزار دانش آموز دختر امکان برخورداری از فضای آموزشی امن و مناسب بهره مند شدند که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در دهه مبارک فجر قرار داریم و از این ۴۰ هزار طرح اشتغال بوجود آمده برای بانوان بیشتر از ۵۰۰۰ طرح در حوزه زنان سرپرست خانوار است و کارآفرینان زن سرپرست خانوار هستند. اتفاقات خوبی افتاده و محکمتر از قبل و با برنامه ریزی گسترده همچون در برنامه بانوی برکت ورود کرده و سرمایه گذاری می نماییم و این حرکت در سالهای آینده ادامه می یابد.

به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سعید سلیمانی، مدیرعامل بنیاد احسان هم در این مراسم با اشاره به اینکه هرگاه در بزنگاه های تاریخی جریان ولایت در معرض دشمنی شدید قرار گرفته، نقش بانوان پررنگ تر شده و خودش را نشان داده و در جریان ولایت حضرت امیر و جریان عاشورا نقش بانوان پررنگ است اظهار داشت: در جریان انقلاب اسلامی هم همواره در مواقع بحرانی نقش زنان در پیروزی انقلاب و جنگ قابل مشاهده بوده است و در این جنگ ترکیبی اخیر هم باید نقش زنان را احیاء نماییم.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی در این حوزه پیشتاز است و ما در بنیاد احسان سعی کردیم با ایجاد مرکز نوآوری اجتماعی نقش اجتماعی زنان را پررنگ تر کرده و ورود جدی داشته باشیم.1399/11/14
22:49:26
0.0 / 5
780
تگهای خبر: آموزشی , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان