خروج كارشناسان سازمان جهانی بهداشت از قرنطینه ووهان

خروج كارشناسان سازمان جهانی بهداشت از قرنطینه ووهان

به گزارش خاتون یار کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) که برای تحقیق درباره منشاء ویروس کرونا به چین سفر کرده اند، روز گذشته (پنجشنبه) و بالاخره بعد از ۱۴ روز، از قرنطینه خارج شدند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حالا مأموریت اعضای سازمان جهانی بهداشت در چین شروع شده است.
آنها دو هفته پیش به ووهان رفتند و الان بعد از گذراندن ۱۴ روز در قرنطینه کار خویش را در این شهر شروع کردند؛ شهری که گفته می شود بیماری ریوی کووید۱۹ برای اولین بار در آنجا عوارض خویش را نشان داد.
هدف ۱۳ عضو گروه کارشناسی بین المللی این است که دریابند ویروس سارس کوو۲ اولین بار از کجا شروع شده و چگونه گسترش یافته است.
بر پایه بررسی های ژنتیک گمان می رود که ویروس از نوعی خفاش به حیوانی دیگر منتقل شده و سپس به انسان سرایت کرده است.
با این وجود برخی گمانه زنی هایی هست در خصوص این که ویروس از یک آزمایشگاه به بیرون سرایت کرده است.
تیم سازمان جهانی بهداشت بر آن است که گفت وگوها و پژوهش هایی در بیمارستان ها و بازارهای حیوان فروشی انجام دهد تا به اولین علائم پاندمی برسد.
از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا، گمانه زنی ها درباره پنهان کاری دولت چین و حتی منشاء آزمایشگاهی این ویروس به شدت مطرح بوده اما چین این احتمال را به صورت کامل رد کرده است. از طرفی مقامات چین هم دولت جدید آمریکا را به سیاسی کاری در مورد شیوع جهانی ویروس کرونا متهم کرده است.
گزارش ها حاکیست که چین تا حد زیادی ویروس را مهار کرده است بگونه ای که امروزه موارد محدودی از آن، تنها در مناطقی محدود دیده می شود و به محض پیدایش هر مورد تازه، کل منطقه در محاصره کامل قرار می گیرد.
بنابر گزارش دویچه وله، دولت چین از آخر ژانویه ۲۰۲۰ در شهرهای بزرگ این کشور محدودیت های شدیدی شامل منع تردد، قطع تماسهای فردی و تست گیری وسیع از شهروندان اعمال کرده است.
برپایه گزارش های رسمی، شمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به بیشتر از ۱۰۲ میلیون نفر رسیده و مرگ بیشتر از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم بر اثر این بیماری تأیید شده است.1399/11/10
16:39:18
0.0 / 5
693
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان