افزایش 20 درصدی تعرفه خدمات مراقبت در منزل معلولان و سالمندان

افزایش 20 درصدی تعرفه خدمات مراقبت در منزل معلولان و سالمندان

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی تعرفه های خدمات مراقبت در منزل و خدمات توانبخشی در منزل را اعلام نمود.


مصطفی سراج در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه خدماتی که سازمان بهزیستی در منزل به مددجویان خود عرضه می کند به دو بخش مراقبت در منزل و عرضه خدمات توانبخشی در منزل تقسیم بندی می شوند، اظهار داشت: تعرفه خدمات مراقبت در منزل به ازای هر فرد، پارسال حدود ۵۶۰ هزار تومان بود که سال جاری با افزایش ۲۰ درصدی به ۶۷۲ هزار تومان رسیده است. در واقع به ازای هر مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی که نیازمند خدمات مراقبت در منزل است، ۶۷۲ هزار تومان یارانه به مراکز پرداخت می شود.
ایشان در ادامه به تشریح خدمات مراقبت در منزل پرداخت و اظهار نمود: ماهیانه به مدت ۳۲ ساعت خدمات مراقبت در منزل به مددجویان سازمان بهزیستی عرضه می شود. برای عرضه این خدمات، در ابتدا برنامه از راه تیم های ارزیابی و توانبخشی که از متخصصین رشته های توانبخشی هستند تهیه و سپس توسط مراقبان در چارچوب آموزش های مهارتی، حرکتی و مراقبتی به مددجویان و خانواده های آنها عرضه می شود.
سراج در ادامه ضمن اشاره به خدمات توانبخشی در منزل اظهار داشت: به ازای هر فرد معلول تحت پوشش سازمان و برپایه نوع و شدت معلولیت و احتیاج به هر نوع خدمت تخصصی، سه نوع خدمت فیزیوتراپی، کاردرمانی، روانشناسی، گفتاردرمانی، پرستاری، مددکاری و ویزیت پزشک به افراد دارای معلولیت عرضه می شود. این خدمات توانبخشی توسط تیم هایی متشکل از پزشک، روانشناس، گفتار درمانگر، مددکار، فیزیوتراپیست، کاردرمانگر و پرستار عرضه می شود و هر ۶ ماه هم ارزیابی کلی از وًضعیت خدمات عرضه شده وپیشرفت فرد دریافت کننده خدمت صورت می گیرد.
به قول مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی، تعرفه خدمات توانبخشی در منزل در سال ۱۳۹۸، حدود ۲۳۰ هزار تومان بود که امسال به ۲۷۶ هزار تومان رسید.
منبع:

1399/11/05
21:51:26
0.0 / 5
543
تگهای خبر: پزشك , خانواده , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان