پشتیبانی از فعالان صنایع دستی صدمه دیده از كرونا

پشتیبانی از فعالان صنایع دستی صدمه دیده از كرونا

به گزارش خاتون یار به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۳۰۰۰شغل در حوزه صنایع دستی با اولویت صدمه دیدگان از کرونا ایجاد می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، با امضای تفاهم نامه همکاری میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فرایند ایجاد ۳ هزار شغل با پشتیبانی از یک هزار طرح تولید صنایع دستی با اولویت صدمه دیدگان از کرونا شروع شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: یکی از اقشاری که در جریان شیوع کرونا صدمه جدی دیدند، تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنایع دستی، گردشگری و بوم گردی هستند. بر این اساس، مقرر شد افرادی که از جانب معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی معرفی می گردند، مورد حمایت قرار گیرند تا کسب و کارشان احیا شده و به چرخه تولید بازگردند.

امیرحسین مدنی مناطق هدف این تفاهم نامه را ۳۰۰ شهرستان اعلام نمود و اضافه کرد: متناسب با نیاز هر یک از معرفی شدگان، سرمایه در گردش به آنها تعلق می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده از جانب بنیاد برکت تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال به شکل قرض الحسنه با تنفس شش ماهه و بازپرداخت ۶۰ ماهه خواهد بود.

به قول مدیرعامل بنیاد برکت، اولویت استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده با صدمه دیدگان از کرونا در مناطق محروم، روستاها و حاشیه شهرها است.

مدنی ضمن اشاره به مشاغل بوجود آمده از جانب بنیاد برکت در حوزه گردشگری و صنایع دستی اظهار نمود: ۱۱ درصد کل طرح های اشتغال زایی برکت در ارتباط با حوزه های گردشگری و صنایع دستی می شود و تا به امروز ۵۹۰۰ طرح در این عرصه ها به راه افتاده است.

وی افزود: بر مبنای تفاهم نامه منعقده با معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و با همکاریهای مشترک، ظرف شش ماه یک هزار طرح اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایجاد می شود که امکان کسب و کار برای ۳ هزار نفر را فراهم خواهد آورد.

مدیرعامل بنیاد برکت با تکیه بر اشتغال زایی و توانمندسازی در راه جهش تولید بیان نمود: با عنایت به سیاست های ابلاغی از جانب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت امسال راه اندازی ۶۰ هزار طرح در حوزه مشاغل خرد و خانگی را در دستور کار خود قرار داد که تا به امروز ۵۲ هزار طرح راه اندازی شده و تا آخر سال، همه ۶۰ هزار طرح برنامه ریزی شده محقق خواهد شد.

مدنی ایجاد شغل برای صدمه دیدگان از کرونا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: تا به امروز ۱۳ هزار طرح اشتغال زایی منجر به ایجاد ۴۰ هزار شغل با محوریت صدمه دیدگان از کرونا به بهره برداری رسیده است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی هم در مراسم تفاهم نامه پشتیبانی از یک هزار طرح تولید صنایع دستی با اولویت صدمه دیدگان از کرونا تصریح کرد: هدف اصلی این تفاهم نامه، توانمندسازی تولیدکنندگان، تأمین کنندگان، فروشندگان، صادرکنندگان و پشتیبانان حوزه تولید در صنایع دستی با محورریت و نگاه ویژه به صنعت گران و فعالان صدمه دیده از شیوع کرونا است.

پویا محمودیان اضافه کرد: فعالان صنایع دستی بیشترین صدمه را در دوران کرونا متحمل شده اند، به صورتی که در این زمان تمامی نمایشگاه ها، بازارچه ها و رویدادهای این صنعت متوقف و تعطیل شده است. همینطور در طول یک سال گذشته، توریستهای داخلی و خارجی در حوزه صنایع دستی حضور نداشته اند که سبب وارد آمدن خسارات هنگفت به این حوزه شده است.

وی با تکیه بر حفظ و پایداری مشاغل موجود و اشتغال آفرینی های جدید در حوزه صنایع دستی اضافه کرد: اطلاع رسانی در ارتباط با تفاهم نامه در ۳۱ استان کشور شروع شده است و هنرمندان و صنعت گران می توانند به ادارات کل میراث در استان ها مراجعه نموده و برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.1399/11/03
22:24:50
0.0 / 5
561
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان