رفع كمبود نیروهای تخصصی در مراكز درمانی تامین اجتماعی

رفع كمبود نیروهای تخصصی در مراكز درمانی تامین اجتماعی

به گزارش خاتون یار معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: مشکلات ناشی از کمبود نیروهای تخصصی در مراکز درمانی این سازمان بر طرف خواهد شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر امیرعباس منوچهری در بازدید از مراکز درمانی تامین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت راهبردی این استان، اظهار داشت: استان هرمزگان از اولویت های کاری معاونت درمان سازمان است و در بازدید صورت گرفته از مراکز درمانی ملکی، مشکلات حوزه درمان تامین اجتماعی در این استان بررسی می شود.
منوچهری با اشاره به وسعت ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی در کشور و اینکه مشکلات در بخش درمان در همه کشور حدودا مشابه یکدیگر است، اظهار نمود: برای هر استان باید باتوجه به مشکلات خاص آن منطقه برنامه ریزی شود.
وی با تاکید به توزیع ناعادلانه خدمات درمانی در کشور اظهار داشت: عدم دسترسی عادلانه به خدمات درمانی، یکی از اشکالات تمامی مراکز درمانی در کشور است و سطح بندی خدمات درمانی به سبب مشکلاتی که به وجود آمده است، در اولویت های سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته است.
وی افزود: هم اکنون سازمان تامین اجتماعی بودجه ای بیش از ۱۶۴۰ میلیارد تومان برای سطح بندی خدمات درمانی در امتداد ایجاد دسترسی عادلانه به خدمات درمانی به بیمه شدگان برای سال جاری در نظر گرفته است.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد: با اعتبار سطح بندی خدمات درمانی در سطح سازمان امسال و سال آتی، امیدواریم شاهد دسترسی عادلانه بیمه شدگان به خدمات درمانی باشیم.
وی ادامه داد: گرچه متولی اصلی درمان در کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است اما سازمان تامین اجتماعی با داشتن ۷۷بیمارستان و ۳۰۸درمانگاه توانسته ۱۵درصد درمان کشور را بر عهده گیرد.
منوچهری بیان کرد: شهر بندرعباس از نظر ظرفیت بستری به متوسط کشوری نزدیک است اما استان هرمزگان وضعیت مناسبی ندارد بطوریکه متوسط بستری کشور یک و ۷۷ دهم درصد است اما در کل استان، زیر یک درصد است.
وی ادامه داد: طبق تفاهم هایی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است، مشکل نیروهای تخصصی در مراکز تامین اجتماعی با بهره گیری از نیروهای طرحی و ضریب K در دانشگاه حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از هر دو نفر ایرانی، یک نفر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی است، اشاره کرد: ۹۵ درصد از بیماران در بیمارستان های سازمانی، بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند که با شیوع ویروس کرونا هم اکنون به ۷۸ درصد رسیده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در اجرای طرح نسخ الکترونیکی در کشور اشاره کرد: اجرای طرح نسخ الکترونیکی که یک طرح ملی است، نیازمند همراهی و تعامل برون سازمانی است و سازمان تامین اجتماعی در جهت رفع و با برنامه ریزی ‎های ویژه، به مرور این همکاری‎ها را بیشتر خواهدنمود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، گفتنی است در این بازدید، علی رجبی مدیر کل ارزیابی و تعالی خدمات درمانی و دکتر شیرمردی مشاور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند.
منبع:

1399/11/01
22:36:07
0.0 / 5
634
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان