زارع خبر داد

تصمیمات جدید كمیسیون تلفیق بودجه برای وام ازدواج

تصمیمات جدید كمیسیون تلفیق بودجه برای وام ازدواج

سخنگوی کمیسیون تلفیق اصرار کرد که در سال آینده حداقل 140 میلیون تومان و حداکثر 200 میلیون تومان وام ازدواج پرداخت می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ابتدا باتوجه به این که این روزها مطالبی درباب تصمیمات مجلس در زمینه نرخ ارز مطرح گردیده است باید بگویم که مجلس شورای اسلامی در کاهش نرخ ارز و کاهش قیمت آن و تقویت پول ملی تمام قد ایستاده است و از آن دفاع می کند و نظر مجلس نیز بر همین اصل است. افزایش وام ازدواج از ۵۰ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان برای افرادی که در شرف ازدواج هستند همچون مصوبات کمیسیون تلفیق بود.
وی در ادامه اظهار نمود: امسال استثنایی در نظر گرفته شده است. پسران زیر ۲۵ سال و دختران زیر ۲۳ سال هر کدام مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام ازدواج دریافت خواهند کرد. در مجموع حداقل ۱۴۰ میلیون تومان و حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام ازدواج به زوجین پرداخت خواهد شد.
زارع ضمن مقایسه منابع تخصیص وام ازدواج در سال ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۰ بیان کرد: حدودا ۶۶ هزار میلیارد تومان منابع برای تخصیص وام ازدواج در سال ۱۳۹۹ دیده شده بود، اما برای سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۷ هزار میلیارد تومان منابع برای وام ازدواج در نظر گرفته شده است. برای دریافت وام ازدواج فقط یک ضامن و سفته نیاز است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۲۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال تخصیص یافت که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۳۰۰۰ میلیارد تومان آن در اختیار بهزیستی با بازپرداخت اقساط هفت ساله با اولویت اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار و مناطق محروم در نظر گرفته شد. همین طور مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در اختیار بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) با بازپرداخت هفت ساله تخصیص داده شد. از سویی دیگر ۵۰۰۰ میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی و سپاه پاسداران بمنظور ایجاد اشتغال با اولویت مناطق کم برخوردار تخصیص داده شد.
وی در ادامه اشاره کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان منابع قرض الحسنه در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانی های نیازمند و زندانی های بدهکار مهریه تخصیص داده شد. همین طور ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن به هر شخص به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بمنظور پشتیبانی از فرزندآوری و فرزند سوم تخصیص داده شد. ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت ودیعه مسکن به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و ۷۰ میلیون تومان وام ازدواج و ۲۰ میلیون تومان وام ضروری در اختیار نیروهای مسلح تخصیص داده شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۹ درصد برای ساخت و یا خرید مسکن تخصیص داده شد. مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت پرداخت به بیماران صعب العلاج و سرطانی و زوج های نابارور اختصاص یافت و همین طور مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت توانمند سازی پرداخت تسهیلات و خرید انشعابات و توسعه تاسیسات خانگی و کارگشایی امور کسب وکار خرد روستایی و صندوق های اعتبار خرد زنان روستایی تخصیص داده شد.
وی در ادامه اشاره کرد: به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اجازه داده شد تا معادل منابع پیش بینی شده در بودجه مصوب سالانه خود بابت هزینه های بهره برداری، نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت کند و همین طور خرید برق از نیروگاه اتمی بوشهر بر طبق قیمت تمام شده حسابرسی شده نیروگاهی صورت پذیرد و همین طور شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای مکلف است درآمد حاصله را مطابق بودجه سالانه آن شرکت جهت سرمایه گذاری در طرح ها و ردیف های تملک دارایی سرمایه ای برای خرید کیک زرد با منشا داخلی هزینه کند.
زارع با اشاره به سایر مصوبات کمیسیون تلفیق اشاره کرد: درصورت پرداخت و تسویه حساب جریمه های رانندگی توسط مالکان خودرو تا اختتام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ جریمه دیرکرد ناشی از عدم پرداخت تا آخر سال ۱۳۹۹ بخشیده می شود. البته این حکم به سبب زمانش فعلا مراعا گذاشته شد. همین طور ۵۰۰ میلیارد تومان از محل عوارض خروج از کشور در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت بهسازی روستاهای مرزی قرار گرفته شد.
وی افزود: همین طور از پنج درصد افزایش جرائم رانندگی ۲۰۰ میلیارد تومان جهت هزینه های معلولین ضایعه های نخاعی ناشی از تصادفات رانندگی تخصیص یافت و از طرفی دیگر ۲۰۰ میلیارد تومان جهت اصلاح راه ها و معابر در نقاط حادثه خیز شهرها و ۵۰ میلیارد تومان جهت تامین تجهیزات درمانی در جاده ها تخصیص داده شد.
منبع:

1399/11/01
12:15:08
0.0 / 5
1131
تگهای خبر: بهسازی , بیمار , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان