۷۰۰ هزار زن بیكارند

۷۰۰ هزار زن بیكارند

به گزارش خاتون یار سهم زنان از بین جمعیت بیکار به بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر رسیده است.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، گزارشی که به تازگی مرکز آمار در ارتباط با وضعیت بیکاری در پاییز سالجاری منتشر نمود نشان داد که هم اکنون جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر به ۶۲ میلیون و ۴۴۴ هزار نفر رسیده که ۴۱.۴ درصد آنها از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.

در بین جمعیت فعال ۲۳ میلیون و ۴۱۳ هزار نفر شاغل و حدود دو میلیون و ۴۳۵ هزار نفر بیکار هستند. براین اساس نرخ بیکاری پاییز به ۹.۴ درصد رسیده بود که در مقایسه با فصل مشابه سال قبل ۱.۲ درصد کاهش داشت.
اما بررسی جزئیات گزارش بیکاری نشان داده است که در پاییز سال جاری تعداد زنان بیکار حدود ۷۰۰ هزار و ۱۵۳ نفر اعلام شده و نرخ بیکاری در میان آنها به ۱۵.۹ درصد رسیده است. در حالیکه در پاییز سال قبل جمعیت زنان بیکار ۹۳۶ هزار نفر با نرخ ۱۷.۳ درصد بوده است.
بنا بر این گزارش از تعداد زنان بیکار هم ۲۳۵ هزار و ۸۴۹ نفر و به عبارتی حدود ۱.۴ کم شده است.

همچنین در پائیز سال گذشته از جمعیت بیکار یک میلیون و ۹۵۶ هزار و ۷۲۴ نفر مرد بوده اند که نرخ بیکاری در میان آنها به ۸.۹ درصد گزارش شده بود ولی در پاییز سالجاری جمعیت مردان بیکار به یک میلیون و ۷۳۵ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است که در این حالت نرخ بیکاری بین آنها ۰.۸ درصد کاهش و ۸.۱ درصد اعلام شده است.

براین اساس از تعداد مردان بیکار در پاییز سال جاری حدود ۲۲۱ هزار و ۱۸۸ نفر کاسته شده است.
1399/10/21
21:09:15
0.0 / 5
1082
تگهای خبر: زنان , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان