نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی

نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی

به دنبال طرح برخی سوالات از طرف شهروندان در دیدار مسئولان یا بوسیله رسانه ها درباب عدم دریافت بسته حمایت معیشتی کرونائی به رغم داشتن شرایط، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی در این زمینه ارائه نمود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا در متن این اطلاعیه آمده است: در موضوع بسته معیشتی شامل ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا یا طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فقط مسئول شناسایی مشمولان است و پرداخت برعهده این وزارتخانه نیست. از اهالی رسانه درخواست می شود نسبت به اطلاع رسانی وظایف تفکیک شده هر دستگاه در موضوع بسته حمایت معیشتی کرونائی به نحو مقتضی اقدام نمایند تا پروسه پیگیری شهروندان از دستگاه های مربوطه تسهیل شود.

این اطلاعیه می افزاید: همانطور که قبل از این نیز اعلام شده؛ فرایند شناسایی افراد مشمول بسته حمایت معیشتی برمبنای داده های تجمیع شده پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان صورت می گیرد که از تجمیع بیش از ۵۰ منبع داده ای معتبر در کشور تشکیل شده است، بدین جهت امکان بروز خطا در شناسایی افراد بسیار اندک است.

برمبنای اطلاعیه مذکور؛ برای راستی آزمایی این فرآیند، جلب اعتماد و اطمینان بخشی به مردم کشورمان و شفافیت بیشتر که محور اصلی همه کارهای این وزارتخانه است، رسانه ها می توانند ۱۰ کدملی شهروندانی که به هر شکل اعلام نموده اند واجد هستند اما بسته حمایت معیشتی کرونائی را دریافت نمی کنند به رابط این مرکز با آن رسانه ارسال نمایند تا بعد از بررسی، علت عدم مشمول بودن افراد، در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام گردد. همین طور این مرکز آمادگی دارد در نشستی با نمایندگان رسانه ها نسبت به پروسه شناسایی مشمولان اقدام نماید.
1399/10/14
19:14:46
0.0 / 5
677
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان