تا شهریور سال آینده اجرایی می شود

تولید ماهانه ۱۰ میلیون دز واكسن كرونا در یكی از شركتهای داخلی

تولید ماهانه ۱۰ میلیون دز واكسن كرونا در یكی از شركتهای داخلی

به گزارش خاتون یار یکی از شرکتهای تولیدکننده واکسن کرونا مقرر است با با تکمیل فاز ۳ خط تولید خود تا آخر شهریور ماه سال آینده ظرفیت تولید واکسن کرونا را به ۱۰ میلیون دُز در ماه ارتقا دهد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا دکتر حسن جلیلی. عضو هیات مدیره شرکت دارویی برکت در وبینار "بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و عرضه توانمندی ایران در تولید آن" اضافه کرد: شرکت ما از پلت فرم هایی است که با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کار تحقیقاتی در زمینه تولید واکسن کرونا را انجام می دهد و در چند روز اخیر نخستین واکسن کرونا تولید شرکت وارد فاز بالینی شد و تزریق انسانی آن صورت گرفت.
وی ضمن اشاره به اینکه زیر ساخت ها و سایت مورد نظر برای تولید واکسن بر مبنای ویروس غیر فعال با کمک متخصصان داخلی در شرکت شفافارمد به وجود آمد، اظهار نمود: سایت تولید واکسن در این شرکت در دو فاز طراحی شده است که فاز نخست آن مورد بهره برداری قرار گرفته و فاز دوم آن که شامل تجهیزات مکانیکی و دستگاههای تولید واکسن است هم تا اواخر دیماه نصب خواهد شد.
جلیلی افزود: با راه اندازی این فاز ظرفیت تولید ۱ تا ۲ میلیون دُز در ماه خواهد رسید، کار تکمیل فاز ۳ این پروژه هم شامل ساختمان، اتاق تمیز و آزمایشگاه از دو هفته پیش شروع شده و قرار شده که ظرف ۹۰ روز آینده آماده شود.
وی ادامه داد: با تکمیل فاز ۳ تا آخر شهریور ماه ظرفیت تولید واکسن کرونای این شرکت به ۱۰ میلیون دُز در ماه خواهد رسید و تولید واکسن در کشور را افزایش خواهد داد.
عضو هیات مدیره این شرکت دارویی افزود: هم اکنون پلت فرم های دیگری از جانب ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دست اقدام است و چند ماه آینده یکی دیگر از پلتفرمهای تولید واکسن کرونا هم وارد فاز مطالعات بالینی خواهد شد.1399/10/11
18:52:37
5.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان