مددكاران اجتماعی همانند كادر درمان در دوران كرونا فعالیت كردند

مددكاران اجتماعی همانند كادر درمان در دوران كرونا فعالیت كردند

خاتون یار: رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به جذب 20 هزار پرستار تا اختتام امسال در وزارت بهداشت، از وزارت بهداشت، دولت و مجلس خواست تا  این فضا را برای مددکاران اجتماعی فراهم آورند، چونکه بخش عمده ای از مددکاران اجتماعی نیز در دوران کرونا در حوزه بهداشت و درمان فعالیت کردند.


سیدحسن موسوی چلک در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جذب ۲۰ هزار پرستار تا اختتام امسال در وزارت بهداشت، بیان کرد: پرستاران جز اقشار زحمت کشی هستند و موضوع جذب پرستاران اقدام خوبی است، اما در عین حال که سپاسگذار تلاش پرستاران هستیم، گروه های دیگری مانند جامعه مددکاران اجتماعی نیز جزو اقشار زحمت کش به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا به شمار می روند.
وی افزود: بخش عمده ای از مددکاران اجتماعی نیز در دوران کرونا در بهداشت و درمان فعالیت کردند و ۶۰ تا ۷۰ درصد از آنها مبتلا به کرونا شدند، اما بخش قابل توجهی از مددکاران اجتماعی از نیروهای قراردادی و شرکتی و یا خرید خدمت هستند و این دسته از افراد نیز از امنیت شغلی برخوردار نیستند.
موسوی چلک با اعلان اینکه بیش از ۲۰ هزار مددکار در کشور در حال فعالیت هستند، اظهار نمود: مددکاران اجتماعی نیز مانند سایر کادر درمانی در دوران کرونا تلاش کردند، پس انتظار ما از وزارت بهداشت، دولت و مجلس این است که این فضا را برای مددکاران اجتماعی فراهم آورند تا دغدغه این قشر از جامعه هم کمتر و ثبات شغلی و امید آنها به آینده نیز بیشتر شود. گرچه تعداد مددکاران اجتماعی بالا نیست و به نظر افزودن ۱۰۰۰ نفر به مجوز جذب نیروها کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران معتقد می باشد که این نوع تصمیم گیری ها در ادامه انگیزه ها و مشارکت عمومی را برای گروه های دیگری که از نظر استخدامی در وضعیت مشابه هستند اما بهر دلیلی مورد توجه قرار نگرفتند، کاهش خواهد داد.
منبع:

1399/10/05
01:09:33
5.0 / 5
664
تگهای خبر: درمان , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان