صدمه پذیری افراد دارای بیماری زمینه ای در حوادث

صدمه پذیری افراد دارای بیماری زمینه ای در حوادث

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی این سازمان به بهزیستی کشور ظرف دو سال قبل اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، کریم همتی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی و سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیان نمود: نیروهای پرارزش و فداکاری که در سازمان بهزیستی فعالیت می نمایند می توانند بخشی از پیکره داوطلبی جمعیت هلال احمر باشند تا فعالیتهایی که تا به امروز انجام دادند را بتوانند به صورت سازماندهی شده در چارچوب نیروهای داوطلبی هلال احمر عرضه فعالیت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یکی از کارهای خوبی که می توان انجام داد این است که جامعه را تاب آور نماییم. یکی از ارکان جامعه تاب آور افرادی هستند که در آن جامعه زندگی می کنند و طبیعتا وظیفه جمعیت هلال احمر فراهم کردن آموزش های همگانی و تخصصی در رشته ها و رسته های مختلف است. یکی از گروه هایی که همیشه در حین حوادث شاهد مرگ و میر و صدمه بیشتری برای آن جمعیت هستیم، افراد صدمه پذیر دارای بیماری های زمینه ای و مشکلات حمایتی هستند.
همتی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر تمرکز ویژه ای را بر بحث آموزش های همگانی و تخصصی با همه ابزارهای ممکن در بحث صدا و سیما و فضای مجازی گذاشته است.
رئیس سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به خانه های هلال احمر اشاره نمود و اضافه کرد: بحث خانه های هلال امروز به صورت جدی در جامعه مطرح است و از آغاز سال تابحال حدود ۳۶۰۰ خانه هلال در کشور و عموما در مناطق محروم و کمتر برخوردار ایجاد کردیم.
وی ادامه داد: این خانه های هلال می توانند با موسسات خیریه دولتی و خصوصی بهزیستی و خیرین ارتباط نزدیکی برقرار کنند.
همتی افزود: در زمان بحرانها با بهزیستی دو فعالیت نزدیک داشته ایم؛ از آن دورانی که بحث زلزله بم بود تا حوادثی که در سال ۹۸ عمده ترین حادثه، بحث سیل بود. بحث جمع آوری کمکهای مردمی و سلامت روان است که در هر دو محور سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر می توانند ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند.
همتی همینطور در ادامه این مراسم اعلام نمود: در دو سال قبل جمعیت هلال احمر کمکهای خوبی را برای مددجویان سازمان بهزیستی داشته است و بیشتر از ۵۰۰ میلیارد ریال کمک ظرف دو سال قبل صورت گرفته که بخشی برای بیماران ضایعات نخاعی بوده است. حدود ۱۷ میلیارد از این مبلغ هم برای بازسازی خانه های مددجویانی بوده که در حین سیل و دیگر حوادث صدمه دیدند. جمع این کمکها باعث آرامش در بخش صدمه پذیر جامعه بوده است و جمعیت هلال احمر به این نوع همکاری و تداوم این همکاری ها افتخار می کند.1399/10/02
17:25:14
5.0 / 5
650
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان