معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تشریح كرد

داروهای بیماران كرونا كه تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

داروهای بیماران كرونا كه تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

به گزارش خاتون یار معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپائی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مهدی رضایی اظهار داشت: مبنای عملکرد سازمان بیمه سلامت برای پوشش داروها و خدمات بیمه شدگان مبتلا به کرونا دستورالعمل های تدوین شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی ادامه داد: این دستور العمل از آغاز شیوع این بیماری، بروز رسانی شده و جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: بر همین مبنا و به باعث ابلاغیه معاون درمان وزارت بهداشت در مورد نسخه هشتم راهنمای تشخیص و درمان کووید -19، داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپائی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارند.
وی عنوان کرد: این داروها پیش از این هم در لیست تعهدات سازمان قرار داشته اند که به باعث این ابلاغیه، برای درمان کووید 19 هم پذیرش و پرداخت می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رضایی تصریح کرد: همینطور از تاریخ ۲۵ آبان سالجاری، به باعث ابلاغیه مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورایعالی بیمه سلامت کشور، داروهای فاویپیرواویر و رمدسیویر، جهت درمان کووید 19 مبتنی بر پروتکل های وزارت بهداشت، از تاریخ مذکور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: سایر داروهای مورد استفاده شامل داروهای مسکن، ضد سرفه، ضد تهوع، داروهای ضد انعقاد و آنتی بیوتیک بر مبنای لیست تعهدات بیمه پایه و طبق مفاد راهنمای تجویز ابلاغی، برای درمان این بیماران، پرداخت می شود.
منبع:

1399/09/22
12:35:48
5.0 / 5
835
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان