شرط كارآمدی طرح بازنشستگی قبل از موعد از زبان یك عضو كمیسیون اجتماعی

شرط كارآمدی طرح بازنشستگی قبل از موعد از زبان یك عضو كمیسیون اجتماعی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد طرح بازنشستگی قبل از موعد اظهار داشت: این طرح می تواند طرح خوبی باشد به شرطی که قبل از تصویب آن مشکلات مالی صندوق های بازنشستگی برطرف شود. در غیر این صورت، بازنشستگی قبل از موعد به ضرر صندوق های بازنشستگی خواهد بود.


کیومرث سرمدی در گفتگو با ایسنا در مورد طرح جدید بازنشستگی قبل از موعد که به تازگی در مجلس اعلام وصول شد، اظهار داشت: صندوق های بازنشستگی کشور اوضاع خوبی ندارند. این صندوق ها توان تأمین هزینه های خویش را ندارد. طرح بازنشستگی قبل از موعد با این شرایطی که در نظر گرفته است، به ضرر صندوق های بازنشستگی است.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار نمود: این طرح، ۵ سال از مدت بازنشستگی بانوان و آقایان کم کرده و شرط سنی برای بازنشستگی را لغو کرده است. صندوق های بازنشستگی در شرایط فعلی مشکلات مالی زیادی دارند چه رسد به اینکه تعداد بازنشستگان و سن بازنشستگی زیاد شود.
سرمدی تاکید کرد: متن کامل این طرح هنوز به کمیسیون اجتماعی مجلس نیامده و بررسی کارشناسانه ای روی این طرح انجام نشده است. این طرح می تواند طرح خوبی باشد البته مشروط به اینکه مشکلات مالی صندوق های بازنشستگی را حل کند، در این صورت، طرح بازنشستگی قبل از موعد یک رویکرد مثبت در جهت جوانگرایی و حل مشکلات افراد مسن است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس ضمن اشاره به همزمانی عرضه طرح مذکور و تصویب بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس باید از فرصت تصویب بودجه استفاده نماید و بتواند دولت را ملزم به پشتیبانی از صندوق های بازنشستگی کند. پیش از هر چیز اما این طرح جدید باید به صورت کارشناسی بررسی شود. یکی از بندهای مهم این طرح منابع مالی و قابل یا غیرقابل وصول بودن این منابع است. به نظرم قضاوت در مورد این طرح زود به نظر می آید.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، چندی قبل ۳۹ نماینده مجلس طرحی با عنوان بازنشستگی قبل از موعد را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردند. این با قانون پیشین بازنشستگی تفاوت های زیادی دارد. شرط سنی در این طرح حذف گردیده است و آقایان بعد از ۲۵ سال و بانوان پس از ۲۰ سال کار، می توانند بازنشسته شده و حقوق ۳۰ روزه دریافت نمایند. همینطور تأیید بازنشستگی کارکنان ارتباطی به رئیس یا مدیر دستگاه مربوطه ندارد.1399/09/17
12:08:53
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: دستگاه , دولت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان