اذعان ابتكار به آلودگی هوا و محیط زیست بدلیل مشكلات مصرف انرژی

اذعان ابتكار به آلودگی هوا و محیط زیست بدلیل مشكلات مصرف انرژی

به گزارش خاتون یار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: از راه بهینه سازی موتورخانه ها می توان حدود ۱۰۰ هزار اشتغال در کشور ایحاد کرد و این گونه می توان گامی مهم در جهت اشتغال دختران فارغ التحصیل جویای کار در این حوزه برداشت.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه اصلاح الگو مصرف انرژی با وزارت نفت با محوریت زنان و خانواده ایرانی اظهار نمود: اصلاح الگوی مصرف انرژی و حفظ منابع که از موضوعات مهم این تفاهم نامه است می تواند در جهت گفتگوی ملی خانواده پیگیری شود و یکی از موضوعات مهم مطرح در خانواده ها باشد تا بتوان این حساسیت را به نسل های آینده منتقل کرد.

ابتکار با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم از ظرفیت سازمان های مردم نهاد تشکل ها، دانشگاهیان، رسانه ها و بخصوص رسانه ملی در جهت اجرای مفاهیم تاکید شده در این تفاهم نامه استفاده نماییم، افزود: زنان می توانند از راه خانواده ها و جایگاه های اجتماعی نقش الهام بخشی داشته باشند. هنگام فعالیتم در سازمان محیط زیست پویشی را تحت عنوان "پویش ۱۸ درجه" آغاز کردیم و تاکید داشتیم تمانی افراد دمای اتاق را بر روی ۱۸ درجه تنظیم کنند، چنین پویش هایی می توانند در جهت کاهش مصرف انرژی موفق عمل کنند.
به قول ابتکار برخی کشورها از راه بهینه سازی موتورخانه ها و یا هوشمند سازی آنها توانسته اند به ایجاد ۳۰۰ هزار شغل دست یابند ازاین رو توجه به این فعالیت ها و ترویج فعالیت شرکتهای دانش بنیان در این حوزه می تواند به اشتغال دختران و جوانان فارغ التحصیل در حوزه های مهندسی بانجامد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به اینکه باید دو رویکرد تقویت مشوق ها و فرهنگ سازی را جهت اصلاح الگوی مصرف دنبال نماییم، اضافه کرد: در بحث مشوق ها باید توجه ویژه به هدفمندی کامپیوتر ها و الگوی مصرف مردم داشته باشیم تا خانواده ها متوجه منفعت اقتصادی اصلاح الگوی مصرف در زندگی خود شوند.
وی اعتقاد دارد که با استناد به فرهنگ دینی، ایرانی و حتی استفاده از الگوهای جهانی می توانیم فرهنگ درستی را در زمینه سبک زندگی سازگار با محیط زیست، بهینه سازی مصرف و رعایت حقوق نسل های آیند ایجاد نماییم.

ابتکار افزود: حفاظت از منابع و مورد توجه قرار دادن حقوق نسل های آینده تکلیف انسانی ما به حساب می آید. همینطور توسعه پایدار به معنای قابل دسترس بودن منابع توسعه برای نسل های آینده باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. اذعان داریم در مباحثی نظیر مصارف خانگی، صنعتی و تا حدی نیروگاهی با مشکلاتی مواجه بودیم که از تبعات آن می توان به آلودگی هوا و محیط زیست اشاره نمود.

وی در پایان اظهار داشت: ازاین رو اصلاح الگوی مصرف در جهت رونق و تأمین نیازهای اقتصادی بسیار اهمیت دارد که امید است با امضای این تفاهم نامه و به تبع آن موافقت نامه بتوانیم گام های خوبی در این راستا برداریم.

منبع:

1399/09/15
23:21:29
5.0 / 5
991
تگهای خبر: خانواده , زنان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان