نشست فراكسیون زنان با رئیس مجلس

قالیباف: جامعه ای كه به زنان ظلم كند پیشرفت نمی كند

قالیباف: جامعه ای كه به زنان ظلم كند پیشرفت نمی كند

به گزارش خاتون یار رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه خانواده مهمترین سلول جامعه است و زن قوام دهنده اصلی خانواده ایرانی اشاره كرد: پس اینجا معلوم می شود كه نقش زن در جامعه ایرانی چه نقش مهم و كلیدی است و البته این مساله غیر از نقشی است كه زنان ایران بصورت مستقیم در جامعه بازی می كنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس اضافه کرد: زنان تحصیل کرده، زنان با سطح علمی بالا، فعالان زن در عرصه های اجتماعی و فرهنگی، خانمهایی که در عرصه های مدیریتی موثر هستند همه مصادیقی از فعالیت مستقیم زنان در عرصه اجتماع هستند که البته در این حوزه باید این فعالیتهای تقویت شود و البته صدمه های این حوزه هم باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس مجلس تصریح کرد: جامعه مهمترین سلول خانواده است. ما باید برای هر کار اجتماعی یا فرهنگی و حتی اقتصادی باید تمرکز اصلی خویش را بر خانواده قرار دهیم. خانواده اصلاح گردد، جامعه اصلاح می شود.
وی افزود: علیرغم اینکه وضعیت خانواده در یک نگاه روندی در طول سالهای اخیر گرفتار چالش شده است اما در عین حال جایگاه خانواده در جامعه ایرانی خیلی خوب است. یعنی در جامعه ایرانی خانواده نهادی قدرتمند به حساب می آید. یعنی روابط بین اعضای خانواده همچنان از وضعیت مناسبی برخوردار می باشد.
قالیباف با تکیه بر این که خانواده در جامعه ایرانی حالا یک فرصت بسیار بزرگ است که بر پایه آن می توان خیلی از زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی را اصلاح کرد، اضافه کرد: زن به عنوان همسر و به عنوان مادر است که می شود محوری که خانواده را کنار هم نگه می دارد، زندگی خانواده را روح می دهد، خانواده را حفظ می نماید و جهت می دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانوان در هر منظر و حوزه ای از آقایان موفق تر هستند، اظهار داشت: بانوان در حوزه مسائل اجتماعی، فرهنگی، عدالت پروری، کاهش فساد، نظم، مسئولیت پذیری و سالم سازی محیط نسبت به آقایان موفق تر بوده اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش شما ۱۶ نفر گذاشته شده است، اضافه کرد: اصلاح جامعه و پیشرفت کشور، انقلاب و نظام در مبحث خانواده خلاصه می شود و زنان محوریت خانواده را می سازند.
وی خطاب به اعضای فراکسیون زنان، اظهار داشت: شما در درون مجلس بیشتر از ۱۶ نفر هستید و بار سنگین پیگیری مباحث۵۰ درصد جمعیت کشور فارغ از نگاه جنسیتی بر دوش شما است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم ایجاد همگرایی میان نمایندگان زن مجلس تصریح کرد و اظهار داشت: نیاز است با هم بر روی یک مبحث اتفاق نظر داشته باشید؛ معتقدم که فراکسیون زنان می تواند محور تحول مجلس را بعنوان نماینده در درون مجلس، تحول در حوزه در ارتباط با خانواده را در سطح کشور و همینطور در حوزه صدمه های حوزه زنان مانند زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، دختران یتیم، زنان معلول و کهنسال را دنبال کند.
قالیباف با اشاره به اینکه جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی کند، خطاب به نمایندگان خاطرنشان کرد: بار مسائل زنان بر دوش شما است البته وظیفه من هم نسبت به سایر نمایندگان بیشتر است؛ انقلابی گری منزلت است و باید نمایندگان بخصوص شما ۱۶ نماینده زن برای رفع مشکلات حوزه زنان تلاش و همت کنید و من هم به سهم خودم بعنوان یک نماینده پای کار هستم و شما را حمایت می کنم و تقاضا دارم انسجام خودتان را حفظ کنید و انسجام جز با گذشت امکان پذیر نیست و بزرگ و بزرگ منشی به گذشت است و اگر به فکر انسجام هستید باید از حق مسلمتان برای انسجام فراکسیون گذشت کنید.
وی از اعضای فراکسیون زنان مجلس خواست که در حوزه بیرون مجلس مباحث خانواده و زنان را هیچگاه با سازوکارهای دولتی پیش نبرند، و خاطرنشان کرد: البته از امکانات دولت استفاده کنید اما سیستم را دولتی نکنید؛ هر موضوعی را که از مردم گرفتیم و به دولت دادیم با مشکل مواجه شدیم؛ قدرت جمهوری اسلامی هم اکنون وابسته به موشک ها نیست بلکه در گرو قلب و دل مردم است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده از ظرفیت بنیاد خانواده که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است تصریح کرد و خطاب به اعضای فراکسیون زنان مجلس، اظهار داشت: از ظرفیت های بنیاد استفاده کنید چونکه می تواند شروع کار شما برای بخش مردمی باشد تا در بخش های مختلف کار را پیش ببرید و این حرکت را خارج سیستم دولتی انجام دهید؛ فرصت طلایی دست شما است و نیاز است از قانونگذاری و نظارت غفلت نکنید و حداکثر استفاده را ببرید و از بانوانی که دستشان به هیچ جا نمی رسد حمایت کنید؛ چشم امید مردم مناطق محروم به ما است و باید این مورد را مورد توجه قرار داد.
منبع:

1399/08/27
21:11:15
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: بازی , خانواده , دولت , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان