حمایت و نظارت بر طرحهای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده ها

حمایت و نظارت بر طرحهای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده ها

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار نمود: حمایت و نظارت بر اجرای طرح های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده، عرصه بسیار مهمی در جهت ایجاد سبك زندگی سالم زنان و دختران روستایی است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه طرح حمایت و نظارت بر اجرای طرح های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده، با حضور وزیر ورزش و جوانان، اظهار نمود: این طرح ابعاد سلامت و اقداماتی که باید در حوزه ورزش زنان و دختران روستایی صورت گیرد در بر می گیرد، همین طور به هر میزان که بتوانیم مربیان متخصص دراین زمینه تربیت نماییم مبنای سبک زندگی سالم زنان و دختران روستایی را تقویت کرده ایم.

بگفته ابتکار در دولت دوازدهم، معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری توجه خوبی به موضوع روستاها از جهات متفاوت داشته است که همچون آن طرح مشترک این معاونت با وزارت جهاد کشاورزی برای اشتغال زنان روستایی و آموزش حدود ۵۰ هزار زن روستایی، باتوجه به امنیت غذایی و حفظ محیط زیست و توانمند سازی زنان روستایی در چارچوب صندوق های خرد است.

وی با اعلان اینکه موافقت نامه امروز تکمیل کننده کارهای این معاونت در امتداد زنان روستایی است، اضافه کرد: معاونت امور زنان وخانواده رئیس جمهوری با وزارت میراث فرهنگی در جهت توسعه بوم گردی و توان افزایی زنان روستایی نیز کار مشترکی انجام داده است، از طرف دیگر مدت سه سال است که آموزش دختران بازمانده از تحصیل روستایی در حال اجراست.
ابتکار معتقد می باشد که یکی از محورهای اصلی سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در ۳۱ استان کشور، محور ورزش است و هر استانی دارای برنامه اجرائی دراین زمینه است. همین طور این معاونت برمبنای محور سوم فاکتورهای عدالت جنسیتی که مبحث ورزش است، در جهت ارتقای سطح توانمندی ها و سواد ورزشی و حرکتی دختران برنامه ای تدوین و مصوب شده است.

به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی که برگرفته از برنامه ملی تندرستی و نشاط زنان است به پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری و با ابلاغ به وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۷ اجرائی شد که طی این طرح حدود ۴۴۳۸ روستا در سراسر کشور تحت پوشش قرار گرفتند.
همین طور موافقت نامه حمایت و نظارت بر اجرای طرح های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده با هدف آموزش و توانمند سازی مربیان آمادگی جسمانی و پیلاتس و در امتداد اجرای طرح سنجش ساختار قامتی زنان و دختران روستایی و عشایر انجام شد.
1399/08/13
12:54:15
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: خانواده , دولت , زنان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان