سامانه نسخه الكترونیك تامین اجتماعی در اختیار ارائه دهندگان خدمات درمانی قرار گرفت

سامانه نسخه الكترونیك تامین اجتماعی در اختیار ارائه دهندگان خدمات درمانی قرار گرفت

به گزارش خاتون یار مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینكه پیشرفت برنامه نسخه الكترونیك با جدیت در حال انجام می باشد، اظهاركرد: امروز گام مهمی در تكمیل این سامانه برداشته ایم و تمامی ارائه دهندگان خدمات درمانی امكان استفاده از سامانه نسخه الكترونیك این سازمان را دارند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ویدئو کنفرانسی که بمنظور اعلام آغاز به کار سامانه نسخه نویسی الکترونیکی این سازمان با حضور مدیران درمان تامین اجتماعی سراسر کشور برگزار شد، اظهار نمود: سامانه نسخه الکترونیک از امروز در اختیار تمامی ارائه دهندگان خدمات درمانی قرار دارد و انتظار می رود که پزشکان، داروخانه ها، مراکز پاراکلینیک و درمانگاه ها به مرور از این سامانه استفاده کنند و در نهایت بیمارستان ها نیز بتوانند سامانه های خودرا به سامانه نسخه الکترونیک متصل کنند و به زودی شاهد حذف کامل دفترچه های کاغذی باشیم.
وی تلاش حداکثری مدیریت درمان تامین اجتماعی استانها را در پیشبرد این برنامه بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: مدیران درمان استانها مدیریت پیشبرد موضوع را شخصا و با جدیت در دستور کار قرار می دهند و پیشرفت کار را به صورت روزانه کنترل و به ستاد مرکزی سازمان گزارش می دهند.
سالاری قابلیت اتصال سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی به سایر سامانه ها و نرم افزارهای نسخه نویسی و نسخه پیچی را از خاصیت های ممتاز و بسیار حائز اهمیت عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از گلایه های پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی تعدد سامانه های نسخه الکترونیک سازمان های بیمه گر است که با ایجاد API در سامانه نسخه نویسی تامین اجتماعی این مشکل برطرف شده و ارائه دهندگان خدمات درمانی می توانند از این طریق اطلاعات مورد نیاز را در سامانه های مختلف به صورت همزمان بارگذاری و یا دریافت نمایند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بر اختیاری بودن استفاده از سامانه نسخه الکترونیک این سازمان تاکید کرد و اظهار داشت: تمامی پزشکان دارای امضای دیجیتال می توانند با بهره گیری از این سامانه ۹۵ درصد سهم سازمان تامین اجتماعی از مبلغ ویزیت را به روز دریافت نمایند و پزشکان فاقد امضای دیجیتال نیز ۸۰ درصد از سهم سازمان تامین اجتماعی را روزانه دریافت می کنند.
دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست حذف دفترچه و برنامه نسخه الکترونیک را از مهمترین اولویت های این سازمان برشمرد و اظهار داشت: امکان نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک برای تمامی ارائه دهندگان خدمات درمانی در بستر سامانه سازمان تامین اجتماعی فراهم گشته است.
دکتر صفی خانی، مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی در ادامه این جلسه اظهار داشت: امروز نتیجه زحمات مجموعه سازمان تامین اجتماعی با شروع بهره برداری از سامانه نسخه الکترونیک بدست آمده است و مرحله جدیدی از تکمیل این سامانه را شاهد می باشیم.
وی ادامه داد: اهتمام دکتر سالاری برای اجرای پروژه سبب پیشبرد کار و نتیجه بخشی یک کار تیمی با ارزش شد و طراحی و تست سامانه به انتها رسیده و بهره برداری از آن شروع می شود.
علی اکبر ربیع زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بمنظور بهبود شرایط و موفقیت اجرای برنامه نسخه الکترونیک پهنای باند اختصاصی به این سامانه ۳ برابر و ظرفیت پردازش ۵ برابر شده است و در مجموع پایداری سامانه به ۹۹ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: برای حلقه های مختلف این سامانه آماده همکاری با بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت شرکت های تولید کننده نرم افزار و اپلیکیشن هستیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این نشست مدیران درمان تامین اجتماعی چند استان نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود درباره سامانه نسخه الکترونیک پرداختند.
منبع:

1399/08/12
19:45:38
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان