در جلسه با استاندار تهران تاكید شد

استمرار جمع آوری معتادان متجاهر

استمرار جمع آوری معتادان متجاهر

استاندار تهران با تاكید بر ضرورت استمرار جمع اوری معتادان متجاهر اضافه كرد: شهرداری تهران باید مراكز نگهداری معتادان در فصل سرما را اماده كند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در ششمین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به ضرورت جمع آوری معتادان متجاهر اظهار داشت: باید با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی، بسیج و سایر دستگاههای امنیتی و انتظامی طرح جمع آوری معتادان متجاهر با شدت بیشتر و رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.

وی افزود: شهرداری تهران باید نسبت به آماده سازی مراکز نگهداری معتادان متجاهر در فصل زمستان اقدامات لازم را انجام دهد. توانمندسازی معتادان بهبود یافته ضروریست و دستگاههای متولی در این حوزه باید فعال تر عمل کنند تا شرایط برگشت به زندگی عادی برای این افراد فراهم گردد.
در بخش دیگری از این جلسه مصطفی هادی زاده، دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان تهران هم اظهار داشت: میزان کشفیات مواد مخدر سال قبل در استان ۱۰ هزار و ۶۱۸ کیلوگرم بوده ولی در شش ماهه اول سال جاری این میزان به ۱۴ هزار و ۵۳۳ کیلوگرم رسیده است. دستگیری ها ۱۱ درصد کاهش داشته که علت اصلی آن الزامات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده چونکه بر مبنای لزوم فاصله گذاری پذیرش در مراکز نگهداری کمتر بوده و با عنایت به افزایش ظرفیت مراکز نگهداری کاهشی بوده است.
وی ادامه داد: تهران یک استان مرزی نیست ولی همیشه در کشور جزو رتبه های اول در کشفیات مواد مخدر است و بیشترین ماده کشف شده تریاک است که ۷۷ درصد آمار کشف را شامل می شود و حشیش هم ۹ درصد از کشفیات در تهران بوده است.
هادی زاده با اشاره به اینکه ۲۶ هزار و ۹۵ معتاد جمع آوری شده اند اضافه کرد: ۲۸ درصد از این افراد هم توزیع کنندگان مواد مخدر بودند، همینطور ۱۱ هزار و ۴۸۹ معتاد متجاهر هم اکنون در مراکز نگهداری می شوند که هزینه هر یک روزانه ۲۸هزار تومان است. بر مبنای برنامه هفتم توسعه، شهرداری تهران مکلف به همکاری در زمینه منابع، ایجاد ظرفیت مراکز نگهداری و پذیرش است، زمانی که نیمی از معتادان متجاهر در تهران هستند شهرداری باید مشارکت خویش را در این بخش بیشتر کند، همینطور شهرداری باید ۶ هزار ظرفیت به کمپ های الزامی اضافه می کرد اما این اتفاق رخ نداده، پلیس می تواند سریع این افراد را جمع آوری کند اما به مرکز نگهداری نیاز است.
وی تصریح کرد: سازمان زندان ها در این بخش همکاری می کند و اگر این سازمان نبود تهران از نظر معتادان متجاهر قابل تحمل نبود، اگر قانون مبارزه با مواد مخدر دائما اصلاح و تقویت نشود بازدارنده و موثر نیست. معتادی که به هیچ وجه حاضر به درمان نیست طبق قانون سه تا شش ماه بیشتر نمی تواند در اختیار قانون باشد و وقتی آزاد شود باردیگر به شرایط قبلی بر می گردد، این در شرایطی است که تاکید ستاد بر این است که فرد دو تا سه سال در اختیار باشد تا درمان و توانمند شود.1399/08/09
22:43:17
5.0 / 5
1490
تگهای خبر: درمان , دستگاه , زندگی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان