افزایش گرسنگان جهان در ۵ سال گذشته

افزایش گرسنگان جهان در ۵ سال گذشته

به گزارش خاتون یار بحران، جنگ و تغییرات آب و هوایی سبب افزایش شمار گرسنگان جهان در پنج سال گذشته شده و اكنون مشكل همه گیری كرونا نیز به این عوامل اضافه شده و این فاجعه انسانی را تشدید كرده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، "سازمان کمک به گرسنگان جهان" که یک سازمان آلمانی است از افزایش شمار گرسنگان در جهان اطلاع داده و اعلام نموده است که با پاندمی کرونا، این معضل ابعاد به مراتب فاجعه بارتری به خود گرفته است.
به گزارش این سازمان بر تعداد گرسنگان در جهان در پنج سال گذشته به شکل قابل ملاحظه ای اضافه شده و علت آن هم تنش، بحران، جنگ و خشکسالی و تغییرات زیست محیطی است که میلیون ها نفر را در سرتاسر دنیا از حداقل امکانات برای زنده ماندن محروم کرده است. اما با همه گیری کرونا وضع در بعضی نقاط جهان بسیار وخامت بار شده است.
به گزارش دویچه وله، "مارله تیمه" رئیس این سازمان می گوید: گرسنگی بخصوص در آفریقا و جنوب آسیا به شرایطی هشدارآمیز رسیده است.
همینطور بنابر آمار سازمان ملل متحد حدود ۸۲۱ میلیون نفر در سرتاسر جهان و به صورت عمده در مناطق درگیری با بحران قحطی و گرسنگی مواجهند.
برپایه داده های برنامه جهانی غذا و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، ۴۶۲ میلیون فرد بالغ در جهان از بحران سوءتغذیه و قحطی رنج می برند.
همینطور بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) بیشتر از ۲۰۵ میلیون کودک زیر پنج سال دسترسی منظم به غذا نداشته و در رشد وزن و قد آنها اختلال به وجود آمده است. این آمار می افزاید ۴۵ درصد از این کودکان هم به علت سوءتغذیه یا قحطی جان خویش را از دست می دهند.
قاره آفریقا از لحاظ میزان مرگ و میر ناشی از قحطی بالاترین آمار را دارد. تخمین زده می شود که حدود ۲۵۶ میلیون نفر در این قاره با معضل قحطی مقابله می کنند و حدود ۳۱ درصد جمعیت این قاره با مشکل سوءتغذیه روبه رو هستند. بیم آن می رود که این میزان به علت ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹) و تغییرات آب وهوایی افزایش یابد.
طبق گزارش های سازمان ملل متحد در قاره آسیا هم حدود ۵۰۰ میلیون نفر از گرسنگی رنج می برند. ۹ کودک از هر ۱۰ کودک که اختلال رشد در وزن و قد دارند در قاره آسیا و آفریقا به سر می برند. همینطور سه کودک از هر چهار کودکِ چاق در جهان در این دو قاره زندگی می کنند.
بنابر گزارش آناتولی، بنا به داده های شاخص جهانی گرسنگی در سال ۲۰۲۰ میلادی، شش کشور در قاره آفریقا، سه کشور در قاره آسیا و یک کشور در قاره آمریکا در جدول ۱۰ کشور اول دارای بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از گرسنگی در جهان قرار دارند.1399/07/27
12:38:57
5.0 / 5
1156
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان