58 درصد متقاضیان بیمه بیكاری مستأجرند

58 درصد متقاضیان بیمه بیكاری مستأجرند

به گزارش خاتون یار رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی ضمن اعلام خبر انتشار نتایج جدید ترین «نظرسنجی» این موسسه درباره متقاضیان «بیمه بیكاری» كه همچنان بیكار هستند اظهار داشت: طبق این نظرسنجی ۵۸.۴درصد پاسخگویانی كه همچنان بیكار بوده، «مستاجر» و ۴۱.۶ درصد «مالك» هستند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، روزبه کردونی با اشاره به اینکه آگاهی دقیق از وضعیت جامعه و انجام پژوهش های مبتنی بر نظرسنجی، حرکت به سمت هرگونه سیاستگذاری یا مداخله ای را با کاهش احتمالات قابل توجهی از شکست، اتلاف منابع یا حتی تحقق اهدافی ناخواسته و خلاف اهداف مدنظر مداخله کنندگان روبرو خواهد نمود اظهار داشت: مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در جهت اهداف مأموریتی خود، پژوهشی از نوع نظرسنجی را به منظور سنجش «وضعیت متقاضیان دریافت بیمه بیکاری» انجام داده است.
وی ادامه داد: موسسه بنا دارد تحلیل هایی را بر اساس این داده های دقیق در اختیار متخصصین و سیاست گذاران حوزه های مرتبط قرار دهد.
رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه این سنجش، وضعیت حدود بیشتر از ۷۰۰ هزار متقاضی بیمه شده تأمین اجتماعی را که مستحق دریافت این خدمت بوده اند را در دو گروه از جامعه هدف یعنی افرادی که بعد از درخواست بیمه بیکاری باردیگر مشغول به کار شده و افرادی که همچنان بیکار هستند، مورد ارزیابی قرار داده است اظهار داشت: نتایج به دست آمده برای آن دسته از افرادی است که همچنان بعد از درخواست مقرری بیمه بیکاری، بیکار هستند.
کردونی افزود: نکته جالب اینکه ۴۰.۴ درصد از پاسخگویان در این سنجش، زن و ۵۹.۶ درصد مرد بوده اند. همینطور ۲۱.۲ درصد از پاسخگویان مجرد، ۷۲.۴ درصد متأهل، ۱.۲ درصد همسرشان فوت شده است و ۵.۲ درصد هم از همسران خود جدا شده اند.
وی با اشاره به اینکه ۲۲.۶ درصد از پاسخگویان دارای قرارداد دائم و ۷۷.۴درصد نوع قراردادشان موقت بوده است اظهار داشت: ۱۳.۶ درصد از پاسخگویان قبلا (پیش از این مورد) مقرری بیمه بیکاری دریافت کرده و ۸۶.۴ درصد آنها قبلا مقرری بیمه بیکاری دریافت نکرده اند. همینطور ۷۶.۷درصد از آنها اعلام نموده که خودشان و ۲۳.۳درصد کارفرمایان درخواست بیمه بیکاری را ثبت کرده اند.
کردونی اضافه کرد: برپایه این نظرسنجی، ۷۷.۱درصد پاسخ دهندگان در بخش «خدمات»، ۱.۴درصد در بخش کشاورزی و ۲۱.۵درصد در بخش صنعت مشغول بکار بوده اند.
وی درباره نوع قرارداد این افراد اظهار داشت: ۷۶درصد به صورت تمام وقت و ۲۴درصد ساعتی بوده و ۵۸.۲درصد آنها اعلام نموده که کارفرماهایشان نسخه ای از قرارداد را به آنها تحویل نداده اند.
رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی اظهار داشت: ۶۱.۹ درصد پاسخگویان، سرپرست خانوار بوده و این درحالی است که فقط ۲۷.۱ درصد پاسخگویان بیان کرده اند که فرد دیگری در خانواده آنها حقوق بگیر است.
کردونی بیان نمود: طبق این گزارش، متوسط مخارج ماهیانه خانوار در این نظرسنجی با ۲۹.۹ درصد( بین ۲تا۳ میلیون تومان) «بیشترین» و با ۱.۱ درصد(کمتر از ۵۰۰هزارتومان درماه) «کمترین» مخارج ثبت شده و بعد از آن، متوسط مخارج ماهیانه ۲۲.۲ درصد(بین ۳تا۴ میلیون تومان)، ۲۰.۱ درصد(بین یک تا ۲میلیون تومان)، ۱۱.۹ درصد (بین ۴تا۵ میلیون تومان)، ۶.۹درصد (بیش از ۶میلیون تومان)، ۵.۳درصد (بین ۵تا۶ مییون تومان) و ۲.۷درصد (بین ۵۰۰هزار تا یک میلیون تومان) ثبت شده است.
وی ادامه داد: طبق این نظرسنجی ۵۸.۴درصد پاسخگویانی که همچنان بیکار بوده، «مستاجر» و ۴۱.۶ درصد «مالک» هستند.
رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در ادامه بیان نمود: اقساط ماهیانه این افراد ۲۵.۵ درصد(بین ۵۰۰هزار تا یک میلیون تومان)، ۲۵درصد (بین یک تا۲ میلیون تومان)، ۱۶درصد (کمتر از ۵۰۰هزار تومان)، ۱۵.۶ درصد(بدون قسط)، ۱۰درصد(بین ۲تا۳ میلیون تومان)، ۴درصد( بین ۳تا ۴میلیون تومان) و ۳.۷ درصد (بیش از ۴میلیون تومان) گزارش شده است.
به قول کردونی همینطور ۸۷.۹درصد از پاسخگویان اظهار کرده اند که «یارانه ۴۵ هزارتومانی» دریافت می کنند و ۵۴.۶ درصد هم «یارانه معیشتی» می گیرند.
منبع:

1399/07/13
21:29:13
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان