چالش در صندوق های بیمه ای زندگی سالمندان را به مخاطره می اندازد

چالش در صندوق های بیمه ای زندگی سالمندان را به مخاطره می اندازد

خاتون یار: بگفته مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، چالش در صندوق های بیمه ای زندگی بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می اندازد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حسین امیری گنجه که در حاشیه جلسه شورای اداری این اداره کل سخن می گفت، با ذکر مطلب بالا اضافه کرد: تامین منابع، حفظ و پایداری صندوق های بیمه ای امری اجتناب ناپذیر است و با هر ابزاری باید متغیرهای شوک آور اقتصادی را از صندوق های بیمه ای دور کرد و چالش ها را به حداقل رساند؛ چونکه معتقدیم بحران در صندوق های بیمه ای؛ سلامت جسمی، روحی و روانی مستمری بگیران، بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می اندازد.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به جمعیت ۸ میلیون نفری سالمندان در ایران اظهار داشت: خوشبختانه با فراهم شدن شرایط اقتصادی اجتماعی و بهداشتی و افزایش سطح فرهنگ در ایران، امید به زندگی افزایش یافته و رشد شایان توجهی داشته است، اما چند سال آینده جمعیت سالمندان از مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد گذشت.

وی اشاره کرد: بیش از یک میلیون نفر سالمند تحت پوشش حمایت های کوتاه مدت و بلندمدت سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
امیری گنجه با اشاره به نقش حیاتی صندوق های بیمه ای در پرداخت مستمری به بازنشستگان و سالمندان در سطح کشور اظهار داشت: در کنار سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح ۱۵ صندوق بازنشستگی دیگر وجود دارد و بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد بالای ۶۰ سال از خدمات بیمه ای، اجتماعی، حمایتی، درمانی و امدادی بهره می برند و متاسفانه بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از سالمندان در سطح کشور از خدمات بازنشستگی به دور هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به شعار سال در روز جهانی سالمند که در "کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان است" اظهار داشت: توجه به سالمندان در دین مبین اسلام و آیات قرآن و فرهنگ اصیل ایرانی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و یکی از مهمترین مبنای اخلاق خانوادگی و اجتماعی از آن یاد می شود.

وی اشاره کرد: توجه به سالمندان با گسترش ویروس منحوس کرونا در معرض لطمه قرار داشتن این قشر عزیز از دو منظر قابل بررسی است، یکی از نظر شرایط پیشگیری، قرنطینه، نگهداری، بهداشت، تغذیه، غربالگری، درمان از سالمندان است و دیگری انتقال امید، پرهیز از ناامیدی و توجه به برطرف نمودن دغدغه های اقتصادی آنها و پرداخت بموقع مستمری ها است.
امیری گنجه با اشاره به بحران های ویروس کرونا در سطح جامعه اظهار داشت: ویروس کرونا فرصتی بود که که در کنار شرایط خاص اقتصادی، بحران های ظالمانه، شوک های مالی و متغیرهای شوک آور به صندوق های بازنشستگی که از حساسیت های خاصی برخوردار می باشند، در دوران پساکرونا مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ وی با اشاره به اقدام مهم سازمان تامین اجتماعی در متناسب سازی حقوق بازنشستگان، سالمندان و مستمری بگیران اظهار داشت: با همت دکتر سالاری، مسئولان و کارشناسان بعد از ۱۲ سال، طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان در شرایط سخت و بحران اقتصادی به اجرا درآمد که موجبات رضایتمندی عده کثیری از این عزیزان را به دنبال داشت.
منبع:

1399/07/13
13:56:08
5.0 / 5
1329
تگهای خبر: خدمات , درمان , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان