درخواست درج نام مادر در كارت ملی ضرورت تغییر رویكردهاست نه هزینه تراشی

درخواست درج نام مادر در كارت ملی ضرورت تغییر رویكردهاست نه هزینه تراشی

خاتون یار: چند روز پیش معصومه ابتكار در توییتر خود از مكاتبه اش با وزیر كشور و درخواستش برای «درج نام مادر در كارت ملی» آگاهی داد تا در كنار نام پدر، نام مادر نیز نوشته شود. حالا معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با انتشار توضیحات تكمیلی دراین زمینه تاكید كرده كه «درخواست درج نام مادر در كارت ملی برای توجه دادن به ضرورت تغییر رویكردهاست؛ نه هزینه تراشی». همین طور اظهار تاسف شده كه برخی مدعیان جایگاه مادری از این پیشنهاد فقط برای دعواهای سیاسی و پیشبرد اهداف جناحی استفاده كردند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در این متن منتشره آمده است: درخواست معاون رئیس جمهور از وزیر کشور برای درج نام مادر در کارت ملی از آنجائیکه نادیده گرفتن زنان را نشانه می رود به خبرسازی هایی منجر گردید. بدین سبب یادآور می شود این معاونت مطالبات زنان و خانواده ها را در موضوعات مختلفی از ارائه ۱۰ لایحه به دولت تا ایجاد هماهنگی بین بخشی و الگوسازی برای توان افزایی هزاران زن سرپرست خانوار در چندین الگو و تدوین و تصویب و ابلاغ ۳۱ سند استانی ارتقای وضعیت زنان و خانواده و فاکتورهای عدالت جنسیتی برای اختتام دادن به برخوردهای مناسبتی و سلیقه ای دنبال کرده است.
در ادامه توضیحات معاونت زنان نوشته شده است: این اقدامات گوناگون و متنوع در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده بطور مستمر به روز رسانی می شود و تقاضا دارد علاقمندان و کسانی که سئوالی درباره عملکرد این معاونت دارند برای دریافت اطلاعات درست، و نه شانتاژ یا فیک نیوز به این سایت مراجعه کنند.
بر طبق این گزارش، طرح موضوع درج نام مادر در کارت ملی، پیشنهادی فرهنگی در بین دهها سیاستگزاری، امور نظارتی و پشتیبانی عملیاتی این معاونت و برای اصلاح رویکردها و نگاه ها بوده است. با این توضیح که این پیشنهادی برای آینده بوده و هزینه جدیدی را تحمیل نکرده، اما نگاه ها را متوجه لزوم توجه به جایگاه مادر در همه جا و به خصوص در مباحث هویتی می کند.
در آخر این متن نیز آمده است: جای تاسف است که برخی مدعیان جایگاه مادری از این پیشنهاد فقط برای دعواهای سیاسی و پیشبرد اهداف جناحی استفاده کردند، ولی بی گمان جامعه ای که فراز و نشیب های فراوانی را بخاطر رویکردهای غلط و شعارزده درباره زنان تجربه کرده، فضاسازی ها و تفاوت عملکردها را تشخیص می دهد.
منبع:

1399/07/06
20:09:37
5.0 / 5
1522
تگهای خبر: خانواده , دولت , زنان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان