پیشنهاد رئیس صداوسیما به وزیر بهداشت

پیشنهاد رئیس صداوسیما به وزیر بهداشت

به گزارش خاتون یار رئیس صداوسیما در دیدار با وزیر بهداشت پیشنهاد كرد كمیته كاری متشكل از كارشناسان وزارت بهداشت و روان شناسان خبره و برنامه سازان خبره و باتجربه در زمینه مقابله با كرونا تشكیل گردد تا بتوان این حساسیت ها را در مردم ایجاد كرد و موجی از بهبود و سلامت در كشور راه انداخت.


به گزارش خاتون یار به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی علی عسکری، رئیس صداوسیما در دیدار با وزیر بهداشت بر بالا بردن حساسیت مردم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد و تغییر سبک زندگی متناسب با پیش گیری از ویروس کرونا را از اولویت های برنامه سازی در این رسانه دانست.
رئیس سازمان صداوسیما و معاونانش با سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونان این وزارتخانه در نشستی دیدار و گفتگو کردند.
علی عسکری با قدردانی از تلاش جهادگونه همه جهادگران عرصه سلامت کشور اظهار داشت: ما در رسانه ملی، فداکاری همه کادر درمانی کشور را ثبت و ضبط کردیم و از نزدیک شاهد تلاش این عزیزان بودیم.
وی ادامه داد: در این چند ماه کوشیدیم با به نمایش گذاشتن این مجاهدت ها، از این جهاد مقدس قدردانی نماییم.
او دفاع مدافعان سلامت را همانند هشت سال دفاع مقدس دانست و متذکر شد: مسئول این پدیده عمومی همه ما هستیم و در این دفاع مردم باید در کنار پیشقراولان نظام سلامت از خود محافظت کرده و با آنها همراهی کنند.
علی عسکری نقش رسانه ها را در این دفاع حیاتی دانست و اظهار داشت: رسانه ملی از روز اول کنار شما بود و تمام توانمندی خویش را به کار گرفت تا پشتوانه ای برای اجرای دستورالعمل ها و دستورات این وزارت خانه باشد.
وی نقش شبکه های مختلف رادیو و تلویزیونی در همراهی با سیاست های پیشگیرانه را پررنگ دانست و اشاره کرد: تا امروز یک لحظه از این پدیده غافل نبودیم و بخش های خبری و شبکه خبر شبکه های سیما، صدا و استان ها در صف مقدم اطلاع رسانی بودند و معاونت برون مرزی هم از زاویه ای دیگر این مجاهدت ها را به نمایش می گذاشت.
رئیس صداوسیما با تاکید بر ضرورت ایجاد حساسیت میان مردم برای پیش گیری از این ویروس اظهار داشت: ما در حالی درگیر موج سوم این بیماری شدیم که شاهد کاهش حساسیت مردم هستیم بدین جهت باید عوامل ایجاد این کاهش را بررسی نماییم و به سمتی برویم که این حساسیت را برای مقابله با ویروس کرونا ایجاد نماییم.
علی عسکری پیشنهاد نمود، کمیته کاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و روان شناسان خبره و برنامه سازان خبره و باتجربه دراین زمینه تشکیل گردد تا بتوان این حساسیت ها را در مردم ایجاد کرد و موجی از بهبود وسلامت در کشور راه انداخت.
وی از ضرورت بررسی این مساله در کمیته مشترک سخن گفت و اشاره کرد: این مساله یکی از مهمترین موضوعاتی است که برنامه سازان و رسانه ملی به آن خواهد پرداخت.
رئیس صداوسیما اهمیت توجه به رونق تولید در این برهه را برجسته دانست و بر ناکامی دشمنان برای نمایش کمبود تجهیزات پزشکی و قطع تولید در ایران تاکید کرد.
علی عسکری با اشاره به ضرورت تغییر در سبک زندگی در دوران کرونا و بعد از کرونا اظهار داشت: رسانه ملی به دنبال تغییر سبک زندگی در دوران کروناست و این سبک باید استمرار پیدا کند تا مردم به شیوه های مناسب در زندگی در مقابله با این ویروس برسند.
او خطاب به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: همگرایی و منش و روش شما باعث شد رسانه ملی به خوبی نقش خویش را ایفا کند و حاصلش نمایش فداکاری و استقامت در نظام بهداشت و درمان کشور بود که ما را به یک اتحاد در کشور برای مقابله با این بیماری رساند.
علی عسکری بخش دیگری از این همگرایی را مواسات و کمک های مردم دانست و متذکر شد: در زمانی که کشور آمریکا در مقابله با این ویروس به لحاظ تأمین تجهیزات و کمک رسانی به سالمندان مشکل پیدا کرد ما در ایران این مرحله را به سلامت گذراندیم.
رئیس صداوسیما توانایی ملت ایران در واکنش سریع به حوادث پیش رو را ستود و متذکر شد: تراز ملت ایران در سطح بالایی است و پدیده کرونا تراز ملت ایران را در مقابله با حوادث بالا برد و امیدواریم افتخار تولید واکسن هم نصیب ما شود تا در این راه چرخه درخشان خدمت رسانی به مردم در جمهوری اسلامی تکمیل شود.
او در آخر با تاکید بر مقاومت ملت ایران اظهار داشت: ما در مقابل تحریم ها ایستاده ایم و مقاومت ما در آینده بیشتر هم خواهد شد و امیدواریم با همراهی پیشقراولان سلامت این مرحله را هم با موفقیت سپری نماییم.


نمایش مجاهدانه روحیه جهادی کادر درمان

سعید نمکی هم در این دیدار صداوسیما را یکی از همراه ترین یاران صمیمی این وزارتخانه و همکارانش در روزهای نفس گیر شیوع بیماری کرونا دانست و متذکر شد: همراهی، دلسوزی و وفاقی که میان رسانه ملی و همکاران بهداشت و درمان به وجود آمد، مایه دلگرمی کادر درمان کشور شد.
وی با اشاره به تلاش رسانه ملی اظهار داشت: رسانه ملی همواره کنار ما بود و ما در فضای اطلاع رسانی هیچ گاه تنها نبودیم و آنچه در طول این مدت گذشت بخشی از وفاق ملی در عرصه سلامت بود که ما را به ادامه این راه امیدوار می کند و با قاطعیت می گویم یک لحظه هم احساس نکردیم شما در کنار ما نیستید.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تلاشهای انجام شده برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بعنوان اتفاق حماسی بزرگ یاد کرد و اظهار داشت: عاملی که ما را در همه بخش های بهداشت و درمان کشور نگه داشته است، روحیه جهادی است که از تجربه ذی قیمت هشت سال دفاع مقدس برجای مانده است.
وی ادامه داد: روزهای آغازین این پدیده را مانند نخستین روزهای جنگ تحمیلی می دانم که با کمترین امکانات توانستیم بیماران را بستری کرده و برغم تحریم ها و با کمک مؤمنانه مردم بیماری را مهار نماییم.
نمکی متذکر شد: رسانه ملی با بالا بردن آگاهی مردم و پیشنهاد شیوه های مؤثر می تواند بزرگترین کمک را به کادر درمان کند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: همان گونه که در ایام نخست ورود این ویروس دیدیم، همراهی رسانه ملی عامل مؤثری برای آرامش بخشی به جامعه و انتخاب مسیر درست برای درمان بود و تا امروز این این مسیر را با هم طی کرده ایم.
نمکی در انتها با ذکر تلاشهای صداوسیما در زمینه پیشگیری و درمان این بیماری اظهار داشت: آنچه رسانه ملی بعنوان مهم ترین اهرم اطلاع رسانی دراین زمینه به انجام رساند، به یادماندنی خواهد بود و ما توانستیم با اعتماد، شیوه های درست زندگی را منطبق بر دستور العمل های بهداشتی انتخاب نموده و در مدیریت این بیماری و عدم شیوع آن موفق باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنایت و راهنمایی های ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در این هفت ماه گذشته اشاره و اشاره کرد: قبل از این رابطه بنده حقیر با رهبر معظم انقلاب رابطه مریدی و مرادی بود اما در طول این مدت رابطه ما به عاشق و معشوق بدل شده است و این مرد بزرگ با عمل و راهنمایی ها و گفتارش آنچنان راه را بر حرکت سخت ما تسهیل کرد که واقعاً گفتن و توصیفش خیلی مشکل است.
سعید نمکی با تاکید بر نقش بی بدیل صداوسیما در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و سرگرمی و ایجاد نشاط برای مردم اظهار داشت: بنده هر حمایتی که بتوانم انجام می دهم تا مدیران و برنامه سازان صداوسیما با تمام توان برای مردم برنامه سازی و آگاهی بخشی کنند چون معتقدم شما با این کار کمک حال سلامت جامعه هستید.
منبع:

1399/06/30
21:53:46
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان