كیفیت هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد

كیفیت هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد

خاتون یار: برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز با حاكمیت شرایط جوی آرام طی ساعات گذشته و آغاز تردد خودرو ها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهیم بود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا از آن حکایت می کند که در اولین ساعات روز پنج شنبه (27 شهریور 99) با حاکمیت شرایط جوی آرام طی ساعات گذشته و آغاز تردد خودرو ها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهیم بود.
طی روز با عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای تجمع آلاینده ها و درنتیجه کاهش کیفیت هوا فراهم شده، بااین حال در مقایسه با روز گذشته شاهد روند کاهشی غلظت آلاینده ازن طی دو روز آینده خواهیم بود.
همچنین پیشبینی می شود تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی پنج شنبه همراه با افزایش ترافیک شبانگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و درنتیجه در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.
با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (28 شهریور 99) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.
طی روز و به دنبال عدم وزش باد مؤثر انباشت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت. حاکمیت جو آرام تا اواخر وقت جمعه هم شرایط برای پراکندگی آلاینده ها را محدود کرده و پیشبینی می شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۸۱ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین 81 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.1399/06/28
15:04:41
5.0 / 5
1551
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان