با اشاره به سبك مدیریت زنانه؛

زهرا شجاعی: اگر رئیس جمهور خانم بود بطور قطع در مهار كرونا موفق تر بودیم

زهرا شجاعی: اگر رئیس جمهور خانم بود بطور قطع در مهار كرونا موفق تر بودیم

به گزارش خاتون یار یك فعال حوزه زنان با بیان این كه اگر تعداد بانوانی كه قائل به مدیریت زنانه باشند در كابینه دولت افزایش یابد، اساسا مفید خواهد بود، اظهار داشت: اگر رئیس جمهور خانم بود اساسا در مهار كرونا موفق تر بودیم.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر زهرا شجاعی در نشست زنان و کرونا که به صورت پخش زنده از شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش می شد، اظهار نمود: کرونا بر اقتصاد ملی و جهانی تاثیرات زیادی گذاشته است و از این طریق انسان به ناتوانی و ضعف خود در مواجهه با این ویروس کوچک پی برد و در واقع انگاره ی اقتدار انسان شکست خورد.
ایشان در ادامه اشاره ای به کتاب "پیشگو"ی سیلویا براون، کرد و اضافه کرد: در این کتاب به مصرف زیاد ماسک و دستکش در سال ۲۰۲۰ اشاره و عنوان می شود که بیماری شبیه به بیماری ذات الریه تمام جهان را درگیر می کند و تا ۱۰ سال ادامه دارد.
به نقل از این فعال حوزه زنان، بانوان همانند سایر اعضای جامعه هم در معرض اثرات منفی کووید_۱۹ و هم در معرض اثرات مثبت این بیماری قرار دارند و تنها به صرف جنسیت نمی توان اظهار داشت که زنان در مقابل کرونا مقام تر هستند یا مردان؛ هرچند در بعضی تحقیقات تایید نشده مقاومت خانم ها در مقابل کرونا بیشتر از مردان عنوان شده است. زنان می توانند مدیریت زنانه را بهتر انجام دهند اما این بدین معنا نیست تنها زنان قادر به انجام این کار هستند چونکه مدیریت زنانه بعنوان یک سبک در دنیا به ثبت رسیده است.
شجاعی به گزارش های شکاف جنسیتی اشاره نمود و اظهار داشت: در این گزارش ها آمده است، زنان باید بیشتر از ۲۵۰ سال صبر کنند تا دستمزدی برابر مردان داشته باشند، اما چرا چنین تصوری از رهبری زنان در جهان موجود است؟
وی ادامه داد: چونکه عده ای معتقدند عوامل بیولوژیک و عدم توانایی زنان در مدیریت، مانع از رهبری آنها می شود، عده ای دیگر اعتقاد دارند که میل خود زنان این گونه است که در حوزه مدیریت شرکت نمی کنند و اما عده ای دیگر اعتقاد دارند که موانع فرهنگی و اجتماعی و فرهنگ مردسالارانه، برخی سیاست های حاکمیت و... این وضعیت را بوجود آورده است.
این فعال حوزه زنان با اشاره به مقاله نشریه بیرقان به ارائه آماری پرداخت و اظهار داشت: بر مبنای تحقیقات انجام شده اطلاعاتی به دست آمده است در خصوص این که کشورهایی که در دوران کرونا دارای رهبری زنان بوده اند موفق تر عمل کرده اند بگونه ای که آمار مبتلایان در آنها ۱۹ درصد و همین آمار در کشورهایی که دارای رهبر مردانه هستند ۲۶ درصد است.
وی خاطرنشان کرد: رهبران زن با به کارگیری سیاست های متنوع و متفاوت، اتخاذ تصمیم های دشوار و شجاعانه مثل بستن مرزها و قرنطینه، همراه کردن افکار عمومی با سخنان شفاف، عمومی کردن تست کرونا و... در مدیریت موفق بوده اند.
وی ادامه داد: البته عوامل دیگری مانند اقتصاد پیشرفته، بالا بودن شاخص توسعه اجتماعی، بالا بودن اعتماد مردم به حکومت در کشورهای دارای رهبران زن یکسان بوده است.
شجاعی معتقد است: مطابق با پیشبینی سیاستمداران، مدیریت آینده جهان بعد از کرونا متفاوت تر از گذشته خواهد بود بگونه ای که شاهد خرد شدن سازمان های بزرگ، تمرکززدایی و از بین رفتن سیستم های سلسله مراتبی و... خواهد شد. ازاین رو رهبران آینده جهان باید دارای خصوصیت های نظیر خلاقیت، انعطاف پذیری، همکاری، مدیریت زمان و متقاعدسازی باشند که به نظر می آید تمامی این خصوصیت ها را می توان در زنان مشاهده کرد.
شجاعی با بیان این که اگر تعداد خانمهایی که قائل به مدیریت زنانه باشند در کابینه دولت افزایش یابد، بطور قطع مفید خواهد بود، اظهار داشت: اگر رئیس جمهور خانم بود بطور قطع در مهار کرونا موفق تر بودیم.
منبع:

1399/06/25
12:47:47
5.0 / 5
1307
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تحقیقات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان