وضعیت سنجی كودكان كار و خیابان با شروع سال تحصیلی

وضعیت سنجی كودكان كار و خیابان با شروع سال تحصیلی

به گزارش خاتون یار مدیرعامل انجمن پشتیبانی از كودكان كار با بیان اینكه شیوع بیماری كرونا،  كودكان كار را از نظر آموزشی با دشواری هایی مواجه كرده است، اظهار داشت: هم اكنون انجمن پشتیبانی از كودكان كار و خیابان در حال وضعیت سنجی كودكان است تا مشخص شود كه باید برای چه تعداد كودك ظرفیت ایجاد كند و چه برخی از كودكان را می تواند به سمت آموزش رسمی كشور سوق دهد.


قاسم حسنی در گفت و گو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی از وضعیت آموزشی کودکان کار و خیابان پرداخت و اظهار نمود: هر چند آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس اعلام آمادگی کرده اما با شیوع بیماری کرونا، کودکان کار را از نظر آموزشی با دشواری هایی مواجه گشته اند چونکه تمامی این کودکان از ابزارهای هوشمند مانند تبلت و لپ تاپ برای دریافت آموزش الکترونیکی برخوردار نیستند.
مدیر عامل انجمن پشتیبانی از کودکان کار با اعلان اینکه انجمن باتوجه به شرایط کرونا، آموزش های ازراه دور مانند ارائه سوالات آموزشی و... در پیش گرفته است، اظهار داشت: این انجمن با داشتن پنج مرکز به کارهای خدماتی، آموزشی و حمایتی این کودکان می پردازد.
وی با اعلان اینکه وضعیت کودکان کار و خیابان تحت پوشش انجمن به دو صورت است، اظهار نمود: بعضی از کودکان کار هستند که شرایط لازم برای برخورداری از سیستم رسمی آموزشی کشور را دارند که بخش مددکاری انجمن مشکلات پیش روی این کودکان را برطرف کرده و آنها را به سیستم آموزشی رسمی کشور هدایت می کند، اما برخی دیگر سنشان از مقطع تحصیلی مربوطه بیشتر است و باید هرچه سریعتر آموزش های خودرا شروع کنند که انجمن برای موضوع تحصیل آنها برنامه هایی دارد. همین طور انجمن برای آن دسته از کودکان کار که گرفتار اختلالات یادگیری هستند، کلاس های رفع اختلالات یادگیری برگزار می نماید.
حسنی با اعلان اینکه حدود ۱۴۰۰ کودک کار و خیابان تحت پوشش این انجمن هستند، اظهار داشت: هم اکنون انجمن پشتیبانی از کودکان کار و خیابان در حال وضعیت سنجی کودکان است تا مشخص شود که باید برای چه تعداد کودک ظرفیت ایجاد کند و چه برخی از کودکان را می تواند به سمت آموزش رسمی کشور سوق دهد، پس آمار دقیق تر از تعداد کودکان کار تحت پوشش طی هفته های آینده اعلام می شود.
حسنی با اعلان اینکه هدف ما این است که باتوجه به شرایط، تردد کودکان کار و خیابان را به داخل انجمن کاهش دهیم تا خطری آنها را تهدید نکند، افزود: کودکان کار در شرایطی هستند که نمی توان آموزش های مجازی و ازراه دور را در اختیارشان گذاشت و از طرف دیگر حضور این کودکان در کلاس ها و به صورت تجمعی از نظر بهداشتی می تواند مشکلاتی ایجاد کند، از طرفی دیگر تعطیل کردن کلاس ها هم به نفع آنها نیست.
ایشان سپس به کمپین مشق مهر که با هدف پشتیبانی از کودکان کار، همزمان با شروع سال تحصیلی ۹۹ توسط انجمن پشتیبانی از کودکان کار شروع شده است اشاره ای کرد و اظهار داشت: کمپین مشق مهر هر ساله همزمان با شروع سال تحصیلی برای پشتیبانی از کودکانی که در شرایط دشوار هستند شروع می شود، اما باتوجه به بیماری کرونا امسال علاوه بر هزینه ثبت نام مدارس قسمتی از کودکان تحت پوشش، نوشت افزار، تامین اقلام بهداشتی مانند مواد ضدعفونی کننده، ماسک و... را در دستور کار قرار داریم.
منبع:

1399/06/24
23:26:06
5.0 / 5
1421
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان