اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در پایتخت

اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در پایتخت

خاتون یار: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در پایتخت آگاهی داد.


زهرا نژادبهرام در گفت و گو با ایسنا، در مورد امنیت زنان در پایتخت با اعلان اینکه امنیت و احساس امنیت دو مقوله مجزا هستند، اظهار داشت: ممکنست زنان با وجود اینکه امنیت در سطح شهر برقرار است، اما احساس امنیت کمی داشته باشند.
وی با اعلان اینکه وجود معابر دندانه ای، شمشادهای بلند، پل های عابرپیاده پوشیده، پیچ های بدون دید در بعضی معابر و... همچون مواردی است که حس عدم امنیت را در زنان تشدید می کند، اضافه کرد: مسئله تامین امنیت زنان در شهر همیشه جزو دغدغه هایم بود تا اینکه مطلع شدیم معاونت اجتماعی شهرداری تهران یک طرحی را در مورد امنیت زنان به صورت پایلوت در منطقه ۱۰ اجرایی کرده است که پس از پیگیری بنده سطح توقعاتمان از این طرح را بالا برده و موضوع را از سطح تحقیقاتی بعنوان یک پروژه شهری آن هم در کل منطقه ۱۰ تسری دادیم.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه توانستیم با مشارکت بانوان منطقه ۱۰، نقاطی که حس ناامنی را تشدید می کرد شناسایی نماییم و نقشه جی ای اس آنرا تهیه نماییم، افزود: باتوجه به بررسی میدانی صورت گرفته در منطقه ۱۰، ۲۰۰ نقطه ناامن از دید زنان محلات را شناسایی کردیم که ۷۰ محل رفع مخاطره شده است.
وی با اعلان اینکه بررسی ها نشان داد که زنان منطقه ۱۰ و محله نواب از بافت پشتی بزرگراه نواب حس ناامنی دارند، اظهار داشت: به همین دلیل شهرداری منطقه با انتشار یک فراخوان، از اهالی محل درخواست نمود که طی ۱۰ روز نقاط ناامن مورد نظرشان را به شهرداری اعلام کنند که در اعلام عمومی مشخص شد یکی از نقاطی که حس ناامنی را در زنان محله نواب تشدید می کند، واحدهای تجاری در حاشیه بزرگراه است که گاهی خالی هستند و از آنجایی که این واحدها به صورت دندانه ای طراحی شده اند، حسن ناامنی را تشدید می کنند؛ پس قرار شد شهرداری فکری به حال این واحدها کند.
نژادبهرام با اعلان اینکه بعد از اختتام این پروژه شهری و بررسی داده ها، حتما این طرح به سایر مناطق نیز تسری داده می شود تا با کمک بانوان، حس امنیت را به شهر برگردانیم، اشاره کرد: یکی از مسائل مهم دیگر، موضوع پل های عابر است که قبل از این نیز از معاونت فنی و عمران و سازمان زیباسازی درخواست کرده بودیم بنرهای تبلیغاتی را با فاصله نصب کنند.
وی ادامه داد: البته دستورالعمل نصب بنرها در امتداد افزایش امنیت شهروندان همچون زنان تغییر کرده است؛ به شکلی که برمبنای دستورالعمل جدید تنها یک سمت پل های عابر پیاده به بنرهای تبلیغاتی اختصاص می یابد.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه با جدیت به دنبال اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در شهر هستیم، اظهار داشت: طرحی که در منطقه ۱۰ به صورت پایلوت در حال اجراست دستاوردهای خوبی داشته و به زودی بعد از جمع بندی نهایی، این طرح را در سراسر تهران اجرا خواهیم کرد.
منبع:

1399/06/10
17:32:17
5.0 / 5
1496
تگهای خبر: تحقیقات , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان