كشف بیش از 32 تن موادمخدر در كشور در دو هفته گذشته

كشف بیش از 32 تن موادمخدر در كشور در دو هفته گذشته

خاتون یار: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیش از 32 تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی 11 تا 24 مرداد ماه آگاهی داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات این دو هفته ۳۲ هزار و ۳۲۲ کیلوگرم است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۳۵۴۶۱ کیلوگرم) حدود ۹ درصد کاهش دارد.

وی ادامه داد: ۲۷ هزار و ۱۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۴ درصد کشفیات را به خود مختص کرده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همین طور از این مقدار، ۱۹۴۸ کیلوگرم حشیش، ۴۶۶ کیلوگرم هروئین، ۲۳۳ کیلوگرم شیشه، ۱۵۴۶ کیلوگرم گراس، ۱۴ کیلوگرم مرفین و ۱۱۰۱ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهارکرد: در دو هفته اخیر مجموعاً ۱۳ هزار و ۲۵۵ متهم در رابطه با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۸۳۸۸ نفر به بهتان قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۴۷۰۲ نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند. در بین دستگیرشدگان این هفته ۱۶۵ نفر از شهروندان خارجی بوده اند.

وی با اعلان اینکه بیش از ۷۶ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد، اظهار نمود: بیشترین حجم کشفیات با ۹۳۰۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۹ درصد کشفیات کشور می باشد و خراسان جنوبی با ۴۸۵۱ کیلوگرم، کرمان با ۴۱۸۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۲۱۴۹ کیلوگرم، یزد با ۱۴۷۲ کیلوگرم، اصفهان با ۱۲۷۷ کیلوگرم و فارس با ۱۱۶۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۴ درصد از کشفیات کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر اصلانی اظهار نمود: طی این مدت ۸۱۲ دستگاه خودرو و ۲۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۸ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۷ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/05/30
21:34:43
5.0 / 5
1555
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان