مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد:

نجات دادن زندگی هیچگاه تا این حد دشوار نبوده است

نجات دادن زندگی هیچگاه تا این حد دشوار نبوده است

مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد در پیامی به مناسبت ˮروز جهانی انسان دوستیˮ مصادف با ۱۹ اوت ۲۰۲۰ میلادی خواهان به صفر رساندن حمله به افراد فعال در زمینه های انسان دوستانه، غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی همچون مدارس، بیمارستان ها و كلینیك های سلامت شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر "ناتالیا کانم" در متن پیام خود به همین مناسبت تشریح کرد: در سال گذشته، حملات ضد امدادگران بیشتر از قبل بود و صدها نفر ازامدادگران انسان دوست مورد حمله قرار گرفتند و زخمی، ربوده یا کشته شدند. اما سال جاری، تهدیدها همینطور برای پرسنل مراقبت های سلامت در بین همه گیری های کووید-۱۹ درحال افزایش است. نه تنها پرسنل سلامت در معرض مبتلا شدن به ویروس مهلک کرونا قرار می گیرند بلکه آنان همچنان در معرض خشونت روز افزون و حملات ناشی از ترس و اطلاعات نادرست هستند.
وی تصریح کرد: با وجود افزایش خشونت و بیماری، این قهرمانان بشردوست شکست ناپذیرند. مردم در سرتاسر جهان و در جوامع خود برای چالش های بشردوستانه برمی خیزند.
ناتالیا کانم همینطور تصریح کرد: در روز جهانی انسان دوستی، صندوق جمعیت ملل متحد یاد کسانی که در حین انجام وظیفه خود زخمی یا کشته شده اند را گرامی می دارد و همینطور به کسانی که به عرضه کمک های نجات بخش ادامه می دهند و از افراد نیازمند حمایت می کنند، ادای احترام می کند.
وی اضافه کرد: به پزشکان، پرستاران و ماماهایی افتخار می نماییم که زندگی خویش را به خطر انداخته اند تا به زنان آبستن در هنگام زایمان کمک کنند. به مشاورین و مددکارانی افتخار می نماییم که از بازماندگان خشونت مبتنی بر جنسیت حمایت می کنند که در زمان کرونا بدتر شده است. به زنان، جوانان پیشرو و کسانی افتخار می نماییم که در جهت حقوق و کرامت انسانی بعنوان پاسخگویان انسان دوستانه در خط مقدم ایستاده اند و به دِین فوق العاده ای که همه به کارکنان سلامت و درمان داریم، واقف هستیم؛ آنانی که در بین این همه گیری که نزدیک به ۷۵۰ هزار نفر به خاطر آن جان باخته اند، همچنان به خدمت خود ادامه می دهند.
در صندوق جمعیت ملل متحد، همینطور خطرات جدی را می شناسیم که برای زنان فعال در زمینه های انسان دوستانه و کارمندان سلامت در شماری از کشورها وجود دارد. زنان حدود ۷۰ درصد نیروی کار سلامت و خدمات اجتماعی را می سازند، جایی که به احتمال زیاد با شرایط کار ناامن و دسترسی نابرابر به تجهیزات و ایمنی و حمایتی رو به رو هستند.
از کارمندان و شرکای صندوق جمعیت ملل متحد الهام گرفته ایم، آنانی که در بیشتر از ۶۰ کشور جهان در حال غلبه بر موانع بی سابقه جهت عرضه کمک به افراد صدمه دیده از بحران ها و کسانی که در نتیجه بیماری کرونا خویش را به شدت نیازمند می بینند، مشغول به فعالیت هستند. از آنجائیکه با دولت ها و شرکای خود همکاری می نماییم تا نیازهای برآورده نشده، مرگ قابل پیشگیری مادران و خشونت مبتنی بر جنسیت را به صفر برسانیم، همینطور خواهان به صفر رساندن حمله به افراد فعال در زمینه های انسان دوستانه، غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی همچون مدارس، بیمارستان ها و کلینیک های سلامت هستیم.
به گزارش سایت اطلاع رسانی ملل متحد، مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد در انتها تصریح کرد: در جهانی زندگی می نماییم که قهرمانان شنل نمی پوشند اما خیلی از آنان ماسک و محافظ صورت دارند. ایشان حافظ جان کسانی هستند که زندگی می بخشند. آنان برای کمک و پشتیبانی از زنان و دختران نیازمند، فریادهای دوردست را می شنوند. ایشان در پشتکار و دلسوزی و با امیدشان به این که با هم بتوانیم به دنیای بهتری دست یابیم، ابرانسان محسوب می شوند.
منبع:

1399/05/29
21:04:58
5.0 / 5
1618
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان