رییس انجمن مددكاران اجتماعی ایران:

اگر به دنبال اصلاح و شفافیت هستیم باید نقد خبرنگاران را به جان خرید

اگر به دنبال اصلاح و شفافیت هستیم باید نقد خبرنگاران را به جان خرید

به گزارش خاتون یار رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران ضمن تبریك روز خبرنگار اظهار داشت: اگر به دنبال اصلاح، شفافیت و شناخت نقاط ضعف هستیم باید نقد خبرنگاران را باید به جان خرید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سید حسن موسوی چلک در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار نوشت: «نامگذاری روزها به مناسبت های خاص فرصتی برای سپاسگذاری از کسانی است که در ارتباط با آن مناسبت در حوزه های مختلف فعالیت می نمایند. بدون شک یکی از روزهای روزهای بسیار مهم روز خبرنگار است.
بعنوان یک شهروند، مددکار اجتماعی و رئیس یک تشکل غیردولتی با سابقه ۶۰ ساله این روز را به خبرنگاران تبریک گفته و از آنها سپاسگذاری کنم که اگر آنان نبودند برخی از اتفاقات خوب امروز هیچگاه تحقق نمی یافت.
معتقدم خبرنگاران به درستی طلایه داران آگاهی در جامعه هستند. خبرنگاران می توانند نقش های مختلفی را ایفا کنند؛ یعنی در کنار عرضه آگاهی و اطلاعات به روز و موثق به مخاطبان که بسیار ارزشمند است، آنها بیشتر از هرکسی در ایجاد آرامش به مردم در شرایط بحران با انعکاس اخبار بموقع و صادقانه کمک می کنند و هم در شرایط عادی زمینه اعتماد سازی بین مردم و رسانه ها را می افزایند.
نقش مهم دیگر رسانه ها مطالبه گری و پرسشگری است که به علت حیطه فعالیتم در حوزه اجتماعی، فکر می کنم موضوعی است که معمولان مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی امکان دارد با آن همراه نباشند. این یکی از وظایف سخت خبرنگاران است که به جسارت، شجاعت و تیزهوشی، نیازسنجی، تسلط به مباحث روز و وظایف دستگاه ها و قوانین مرتبط نیاز دارد. وظیفه مطالبه گری این پیام را می دهد که خبرنگاران در مقابل مردم جامعه و جامعه ای که در آن زندگی می کنند احساس مسئولیت می کنند.»
ایشان در ادامه این یادداشت اضافه کرد: «نقش دیگر خبرنگاران شفافیت و پاسخگویی در جامعه است. خبرنگاران می توانند با پاسخگویی مسؤلان، شفافیت را ایجاد کنند و معتقدم هیچ پستویی نباید وجود داشته باشد که خبرنگاران نتوانند آزادانه در تمام تاریکی ها نور بیندازند.
اگر به دنبال اصلاح، شفافیت و شناخت نقاط ضعف هستیم باید نقد خبرنگاران را باید به جان خرید.
این روز را به تمام خبرنگاران و دست اندکاران این حوزه تبریک می گویم و دشواری های انتقال اخبار و گزارش ها عرض ادب می کنم چون که آنها حق مردم را مطالبه گری و انعکاس می دهند.»
منبع:

1399/05/17
21:20:18
5.0 / 5
1664
تگهای خبر: دستگاه , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان