برگزاری جشنواره فیلم كوتاه تدبیر زندگی با موضوع ازدواج و خانواده

برگزاری جشنواره فیلم كوتاه تدبیر زندگی با موضوع ازدواج و خانواده

خاتون یار: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از برگزاری دومین جشنواره فیلم كوتاه «تدبیر زندگی» با موضوع ازدواج و خانواده آگاهی داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد مهدی تندگویان در آستانه برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه تدبیر زندگی به صورت مجازی با محوریت موضوعات ازدواج و خانواده اظهار داشت: از سال قبل در جشنواره هفته ازدواج به این جمع بندی رسیدیم که باید روی موضوعات هنری و تولید محتوا در کشور کار اساسی صورت گیرد. قسمتی از موضوع این بود که از اول انقلاب تا کنون فعالیت روی حوزه فرهنگ سازی خانواده و موضوعات اجتماعی مانند ازدواج کم نبوده است، اما نظارت قوی روی محتوا وجود نداشته و شاخصه های مشخصی جهت بررسی محتوا در کشور موجود نبود.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از این تولیدات که ممکنست در رسانه ملی یا شبکه های تصویری پخش شده باشد فاقد محتوایی بود که بتواند درباب ازدواج کمک کننده باشد، اضافه کرد: قسمتی از این موضوعات حتی ضد ارزش بودند و تبلیغ نوعی فرهنگ بود که جوانان را بیشتر گرفتار سردرگمی در این بحث می کرد.
معاون امور جوانان افزود: اینکه سال قبل هم جشنواره فیلم ازدواج انجام شد و امسال هم ادامه پیدا کرد چند هدف را دنبال می کند. اول اینکه نظرهنرمندانی که وارد این عرصه می شوند را به این مساله جلب نماییم که در موضوع ازدواج نهادی وجود دارد که این محتوا را رصد می کند و برای این کار ارزش قائل است و کسانیکه در این حوزه خوب کار می کنند را مورد تقدیر قرار می دهد. این اتفاق یک نوع تغییر نگرش در ساخت و محتوا را به وجود می آورد که ما هم دنبال همین موضوع هستیم.
تندگویان با اعلان اینکه این کار که قابل مقایسه با جشنواره های بزرگ کشوری است، اشاره کرد: امیدواریم این اقدام بتواند تاثیر خوبی هم روی جشنواره های دیگر مثل فیلم فجر بگذارد. ما به جهت اینکه بتوانیم وارد بحث لطمه های اجتماعی شویم به این نیاز داریم که در عرصه های حرفه ای و رسمی فیلم سازی و سریال سازی به این مساله دقت و دقت کنیم و از کسانی که درست دراین زمینه کار می کنند تقدیر نماییم.
وی افزد: همچینن اتفاق مثبت دیگر این بخش موضوع حضور و فعالیت جوانان برای جوانان است. یعنی تمام بخش های این جشنواره توسط جوانان برگزار شده است که در مقایسه با جشنواره های ملی و دولتی دیگر که با صرف هزینه های کلان برگزار می گردد این کار توسط جوانان برنامه ریزی و طراحی شده است. به این ترتیبب اینکه بتوانیم جامعه هدف یک موضوع را درگیر تولید محتوا ونظارت بر تولید محتوا و برگزاری حشنواره نماییم کار بهادار و بزرگی است.
منبع:

1399/05/16
11:35:30
5.0 / 5
1743
تگهای خبر: تولید , خانواده , دولت , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان