آمار همه گیری كووید-۱۹

آمار همه گیری كووید-۱۹

خاتون یار: شمار مبتلایان و قربانیان كروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و بر طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری كووید-19 تابحال به 676 هزار و 759 نفر رسیده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۷ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۱۲۰ نفر رسیده و مرگ ۶۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.
روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها ۱۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۳۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان پنج میلیون و ۸۶۰ هزار و ۷۳۰ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی پنج میلیون و ۷۹۴ هزار و ۳۵۸ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۶۶ هزار و ۳۷۲ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همین طور از ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۳۹۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۳۱ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر معادل شش درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، مکزیک و انگلیس نیز بعد از آمریکا به ترتیب بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
همین طور آمارها نشان میدهد که مکزیک و انگلیس به لحاظ شمار قربانیان کووید-۱۹ با اختلاف کمی نسبت به هم، یکدیگر را تعقیب می کنند که هم اکنون مکزیک از این نظر از انگلیس سبقت گرفته است.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا چهار میلیون و ۶۳۴ هزار و ۹۸۵ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۲۸۵ قربانی
۲. برزیل دو میلیون و ۶۱۳ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۹۱ هزار و ۳۷۷ قربانی
۳. هند یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۵۰ مبتلا، ۳۵ هزار و ۸۷۶ قربانی
۴. روسیه ۸۳۴ هزار و ۴۹۹ مبتلا، ۱۳ هزار و ۸۰۲ قربانی
۵. آفریقای جنوبی ۴۸۲ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ۷۸۱۲ قربانی
۶. مکزیک ۴۱۶ هزار و ۱۷۹ مبتلا، ۴۶ هزار قربانی
۷. پرو ۴۰۷ هزار و ۴۹۲ مبتلا، ۱۹ هزار و ۲۱ قربانی
۸. شیلی ۳۵۳ هزار و ۵۳۶ مبتلا، ۹۳۷۷ قربانی
۹. اسپانیا ۳۳۲ هزار و ۵۱۰ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۴۳ قربانی
۱۰. انگلیس ۳۰۲ هزار و ۳۰۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۹۹۹ قربانی
بعد از این ۱۰ کشور، ایران با ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۶ هزار و ۵۶۹ قربانی ناشی از آن در رتبه یازدهم جدول کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است.
سپس کشورهای کلمبیا با ۲۸۶ هزار و ۲۰ مبتلا، پاکستان با ۲۷۷ هزار و ۴۰۲ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۷۴ هزار و ۲۱۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۷ هزار و ۱۵۸ مبتلا، بنگلادش با ۲۳۴ هزار و ۸۸۹ مبتلا، ترکیه با ۲۲۹ هزار و ۸۹۱ مبتلا، آلمان با ۲۰۹ هزار و ۶۵۳ هزار مبتلا، فرانسه با ۱۸۶ هزار و ۵۷۳ مبتلا، آرژانتین با ۱۸۵ هزار و ۳۷۳ مبتلا، عراق با ۱۲۱ هزار و ۲۶۳ مبتلا، کانادا با ۱۱۵ هزار و ۷۹۹ مبتلا، قطر با ۱۱۰ هزار و ۴۶۰ مبتلا، اندونزی با ۱۰۶ هزار و ۳۳۶ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
بعد از آن مصر با ۹۳ هزار و ۷۵۷ مبتلا، فیلیپین با ۸۹ هزار و ۳۷۴ مبتلا، قزاقستان با ۸۹ هزار و ۷۸ مبتلا، اکوادور با ۸۴ هزار و ۳۷۰ مبتلا، چین با ۸۴ هزار و ۲۹۲ مبتلا، سوئد با ۸۰ هزار و ۱۰۰ مبتلا، عمان با ۷۹ هزار و ۱۵۰ مبتلا، بولیوی با ۷۵ هزار و ۲۳۴ مبتلا، سرزمین های اشغالی با ۷۰ هزار و ۳۶ مبتلا، اوکراین با ۶۸ هزار و ۷۹۴ مبتلا، بلژیک با ۶۸ هزار و ۶ مبتلا، جمهوری دومینیکن با ۶۷ هزار و ۹۱۵ مبتلا، بلاروس با ۶۷ هزار و ۶۶۵ مبتلا، کویت با ۶۶ هزار و ۵۲۹ مبتلا، پاناما با ۶۴ هزار و ۱۹۱ مبتلا، امارات متحده عربی با ۶۰ هزار و ۲۲۳ مبتلا، هلند با ۵۳ هزار و ۹۶۳ مبتلا، سنگاپور با ۵۱ هزار و ۸۰۹ مبتلا و پرتغال با ۵۰ هزار و ۸۶۸ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای رومانی، گواتمالا، لهستان، نیجریه، هندوراس، بحرین، ارمنستان، افغانستان، قرقیزستان، غنا، سوئیس، ژاپن، آذربایجان، الجزایر، ایرلند، صربستان، مولداوی، ازبکستان، مراکش و اتریش تابحال بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/05/10
23:43:00
5.0 / 5
1808
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان