دست تنهایی بهزیستی در جمع آوری معتادان متجاهر در دوران كرونا

دست تنهایی بهزیستی در جمع آوری معتادان متجاهر در دوران كرونا

خاتون یار: مدیركل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور نسبت به عدم همكاری دستگاه های مربوطه در ساماندهی معتادان متجاهر همزمان با انتشار كرونا انتقاد نمود و اظهار داشت: درحال حاضر دستور ترخیص ۴۰ بیمار دارای علایم كرونا صادر گردیده است، اما خودمان احساس می نماییم نباید این كار صورت گیرد، ولی چون دستگاه های دیگر پای كار نیامده اند بار این كار روی دوش بهزیستی افتاده است.


فرید براتی سده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تا کنون در کل کشور و در ۱۶ استان جمع آوری معتادان در دوران کرونا انجام شده است، اظهار داشت: در این زمان نزدیک به ۱۳ هزار نفر دستگیر و جمع آوری شده اند. از این تعداد هم حدود ۱۳۰ نفر مبتلا به کرونا بودند که بیشترین آمار هم مربوط به تهران بوده است.
وی با اشاره به اینکه از بین معتادان مبتلا به کرونا تابحال مورد فوتی گزارش نشده است، اضافه کرد: از بیشتر از ۵۰ درصد این افراد تست کرونا دریافت شده، اما در برخی از استان ها از روز اول تست نگرفتند. مشکل اصلی بخصوص در تهران این است که دستگاه های دیگر به خصوص در تهران فعالیت هایشان را کم کرده اند و همکاری نمی کنند و بهزیستی تنها مانده است.
مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور افزود: مثلا قرار بود شهرداری برای نقل و انتقال معتادان اتوبوس تأمین کند و به نیروی انتظامی بدهد که این کار انجام نشده و فشار آن روی مراکز ما وارد می شود. در مرکز فشافویه هم قرار بود معتادان مبتلا را قرنطینه نماییم که فشافویه باردیگر از پذیرش معتادان به دنبال نظر استانداری منع شده است.
براتی سده با اشاره به اینکه بهزیستی در مورد ساماندهی معتادان متجاهر تنها مانده است، خاطرنشان کرد: برخی از همین معتادان که علائم داشتند را مجبور شدیم در بخشی از یک مرکز نگهداری نماییم. این درحالیست که قاضی پرونده حکم به ترخیص آنها داده است، اما با هماهنگی با ستاد کرونا سازمان خواهش کردیم تا موافقت کنند و آنها را نگهداری نماییم چون که اگر ترخیص می شدند خطرناک بود، با این وجود هفته گذشته تعدادی ترخیص شدند که خیلی این کار مناسب نمی باشد و دستگاهای مربوطه باید اقدام نمایند.
وی در مورد وضعیت استان های دیگر هم اظهار نمود: از استان های دیگر هم گزارش هایی داریم که دستگاه های دیگر پای کار نیامدند، اما در بعضی استان ها شرایط بهتر بوده است، بنابراین باید پرسید چه کسی به این شرایط نظارت می کند؟ روز اولی که قرار شد معتادان متجاهر جمع آوری شوند بنا بود پس از جمع آوری مطالبات موسسات پرداخت شود؛ باآنکه هنوز هم مقرر است پرداخت گردد اما همچنان پرداخت نشده است.
براتی سده اضافه کرد: کسانیکه این کار را به بهزیستی سپرده اند، خودشان در دستگاه های دیگر مسئولیت دارند، پس پای کار بیایند، بهزیستی خودش دستگاه چاپ پول و ساختمان ندارد و باید همه در این کار همکاری کنند. همین الان دستور ترخیص ۴۰ بیمار دارای علایم را داریم اما خودمان احساس می نماییم نباید این کار صورت گیرد، اما چون دستگاه های دیگر پای کار نیامده اند بار این کار روی دوش بهزیستی افتاده است.
منبع:

1399/05/09
11:39:51
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: بیمار , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان