ابتكار:

مهارت در عبور از شرایط ناشی از تحریم ها، نجات دهنده است

مهارت در عبور از شرایط ناشی از تحریم ها، نجات دهنده است

به گزارش خاتون یار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاكید كرد: مهارت در عبور از صدمه های اقتصادی و اجتماعی ناشی از تحریم ها، نجات دهنده و راه گشاست.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، هم زمان با هفته ملی مهارت با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وبینار بزرگداشت روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و تشکل های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور برگزار گردید.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن تبریک هفته ملی مهارت به تلاشگران مهارت آموزی در بخش دولتی و خصوصی اظهار داشت: مهارت یافتگان باید جایگاهی مانند فارغ التحصیلان دانشگاهی و حتی بالاتر را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه کشور در یک جنگ اقتصادی می باشد، اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گذر از شرایط دشوار تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، نقش مهمی دارد.
ابتکار بیان نمود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اجرای طرح های توانمندسازی و مهارتی، آمادگی توسعه همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای را دارد.
وی ادامه داد: خوشبختانه آقای هاشمی نگاهی ویژه به استفاده از مدیران زن دارد و خوشحالیم نقش زنان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بگونه ای است که ۶۵ درصد موسسین و مربیان آموزشگاه های آزاد را زنان می سازند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همینطور اظهار داشت: باید تلاش نماییم مشکلات پیش آمده برای آموزشگاه های آزاد با طرح در هیأت دولت و در ستاد ملی کرونا حل شود.


علی اوسط هاشمی: نقش مهارت در توانمندسازی زنان در برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه ۱۴۰۰ به شایستگی دیده شود

هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ویدئو کنفراس تشکل های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور، روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای اظهار داشت: ارتقای سهم بانوان توانمند در حوزه های مدیریتی در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.
هاشمی با بیان این که اعطای جهانی عنوان زن قهرمان به خانم ابتکار، افتخار بزرگی برای دولت و مردم ایران است، اظهار داشت: حضور ایشان در جمع تلاشگران عرصه مهارت آموزی کشور، نشان دهنده بزرگی نگاهشان به ارزش مهارت بوده و مسرت بار است.
معاون وزیر تعاون در ادامه اظهار داشت: از دولت انتظار داریم به ارتقای وزن مهارت در توانمندی نیروی انسانی توجه بیشتری کند و مصوبه ای وضع نماید تا هیچ دستگاهی در حوزه تدوین استاندارد، آموزش و سنجش مهارت شاغلین خود، به جز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مستقیما ورود نکند.
وی تاکید کرد: نقش مهارت در حوزه تربیت نیروی انسانی بخصوص توانمندی زنان در برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه ۱۴۰۰ به شایستگی دیده شود.
هاشمی افزود: آمادگی داریم دپارتمان آموزش های فنی و حرفه ای را با همکاری نهاد زنان و خانواده ریاست جمهوری در مرکز تربیت مربی تشکیل دهیم.
هاشمی با تاکید بر نقش زنان در توسعه کشور خاطرنشان کرد: توسعه بدون حضور زنان بی معناست. وی با اشاره به اینکه ۱۹ هزار مربی زن در بخش دولتی و خصوصی فعالیت می نمایند، اظهار داشت: این زنان سرمایه های کشور هستند و نشان داده است که جامعه زنان، بودن در وضعیت فعال را خوب کشف کرده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ادامه از آمادگی سازمان برای برگزاری مسابقات مهارتی بانوان ابتدا در کشورهای اسلامی و سپس در سطح آسیایی و جهانی اطلاع داد.
هاشمی در انتها از تشکیل و فعال سازی شورای مهارت در استان ها سخن گفت و اضافه کرد: خوشبختانه استانداران به اهمیت مبحث واقف شده و اغلب آنها در هفته ملی مهارت شورای مهارت استان را برای پیگیری مصوبات تشکیل داده اند.
دراین ویدوئو کنفرانس برخی از روسای کانون های صنفی آموزشگاه های آزاد استانها نظرات خویش را بیان نمودند و در انتها با اهدای لوح از جانب معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از پیشکسوتان تشکلهای صنفی آموزشگاههای آزاد و انجمن های صنفی برتر تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1399/05/07
14:42:00
5.0 / 5
1879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان