در نشست همكاری مشترك وزارت رفاه و یونیسف در پیشگیری و درمان كرونا عنوان شد

پرداخت وام یك میلیونی كرونا به ۲۲ میلیون خانوار

پرداخت وام یك میلیونی كرونا به ۲۲ میلیون خانوار

خاتون یار: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با صندوق كودكان ملل متحد (یونیسف) در پیشگیری و درمان بیماری كووید 19برنامه همكاری مشترك برگزار می كنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، این برنامه همکاری مشترک در نشستی تخصصی با حضور احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی و «مندیپ اوبرایان»، نماینده صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، به صورت مجازی برگزارشد.
میدری با اشاره به برنامه های مصوب سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰، پشتیبانی از طراحی فنی و ایجاد سیستم ملی پایش فقر چند بعدی کودک و بزرگسال، معرفی سیستم شناسایی و پاسخگویی بموقع نیازهای کودکان (Real-time Monitoring ) و ارائه حمایتهای فنی از طراحی سیستمها و طرحهای حمایت اجتماعی مبتنی بر شواهد حساس به کودک را همچون این برنامهها عنوان نمود.
وی، مطالعات موردی شامل کودکان بازمانده از تحصیل، امنیت غذایی و حمایت مالی از زنان حامله و مادران شیرده گرفتار سوء تغذیه در سیستان و بلوچستان را همچون برنامه های در دست اقدام این معاونت در سال ۲۰۲۰ اعلام نمود.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توزیع اقلام بهداشتی اهدایی صندوق کودکان ملل متحد بوسیله سمنها را همچون اقدامات مشترک در زمینه کاهش تبعات این بیماری ذکر کرد و اظهار داشت: ما نیز تجربیات جدید و مفیدی در زمینه کووید ۱۹ داریم و برمبنای اطلاعات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در همان ماه اول شروع بیماری در ۴ نوبت، به افراد مشمول مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کمک شد.
وی ادامه داد: همین طور طی مدت کمتر از دوماه به ۲۲ میلیون خانوار ایرانی بدون نیاز به مراجعه به بانکها وام یک میلیونی پرداخت گردید که ماهانه از مبلغ یارانه شان کم می شود.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: تفاهم نامه سه جانبه ای با شهرداری، نهضت سواد آموزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که برمبنای آن کودکان مراکز پرتو می توانند تحت آموزش قرار بگیرند و مدرک رسمی بگیرند.
وی اشاره کرد: برمبنای مطالعات انجام شده، بدترین آسیبهای کرونا در کشورهای خاورمیانه رخ خواهد داد و ۵۰ درصد مشاغل و کسب و کارها لطمه خواهند دید. در ایران به سبب تحریم ها و فشارهای طولانی و ظالمانه آمریکا، انتظار می رود آژانسهای سازمان ملل به خصوص یونیسف دراین زمینه موضع شفاف بگیرد و از حقوق شهروندان ایران دفاع کند.
در این نشست" مندیپ اوبرایان "، نماینده یونیسف در ایران ضمن قدردانی از همکاریهای دستگاههای مختلف کشورمان خصوصاً وزارتخانههای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهیه اقلام دارویی و بهداشتی، آمادگی کامل خود برای هر گونه همکاری در زمینه حمایت اجتماعی در شرایط بیماری کرونا را اعلام نمود.
وی در زمینه دفاع از حقوق ایران در مجامع بین المللی اظهارکرد: تا کنون این صندوق تلاش نموده است صدای کودکان ایران در جهان باشد و دراین زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
نماینده یونیسف در ایران به تعامل و همکاری خوب معاونت رفاه اجتماعی با صندوق کودکان ملل متحد در قالب برنامه کاری مشترک و در امتداد خدمت رسانی به اقشار لطمه پذیر و در معرض لطمه با تمرکز بر کودکان اشاره نمود.
سید هادی موسوی نیک، مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از کمکهای یونیسف در جهت کنترل بیماری کووید ۱۹گفت: تا کنون این سازمان، حمایتهای اجتماعی و بهداشتی خوبی داشته است.
وی با اشاره به ۳ برنامه اصلی کمکهای فنی و مقابله با فقر اظهار داشت: در ارتباط با حمایتهای فنی دو فعالیت اصلی انجام شده و جلسات خوبی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی برگزار شده است.
موسوی نیک با اشاره به برنامه کودکان بازمانده از تحصیل اشاره کرد: علاوه بر این برنامه، پشتیبانی از مادران حامله و شیرده مناطق محروم می تواند بعنوان برنامههای موفق بوسیله یونیسف و سازمان ملل معرفی شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی با اشاره به همکاری وزارت تعاون با یونیسف در اجرای برنامههای حمایت اجتماعی فعال در خصوص احیاء اقتصادی پس از کرونا در چارچوب پرداختهای مشروط اظهار داشت: بررسیها نشان میدهد اجرای پایلوت این برنامهها در استانهای تهران، کرمانشاه و هرمزگان باید در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: اجرای این برنامه باتوجه به شرایط کودکان در این استانها می تواند ظرفیتی برای رفاه اجتماعی منطقه به دنبال داشته باشد.1399/04/14
16:50:44
5.0 / 5
2229
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان