معاون سازمان بهزیستی تشریح كرد

تكذیب اخطار بهزیستی به روانشناسان جهت استفاده از برخی هشتگ ها

تكذیب اخطار بهزیستی به روانشناسان جهت استفاده از برخی هشتگ ها

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور نسبت به انتشار برخی اخبار درباب اینكه روان شناسان و مشاورانی كه در فضای مجازی فعالیت می نمایند، اگر از هشتگ هایی مثل غیرت، ناموس، مردسالاری، قتل ناموسی و زن كشی استفاده كنند، از طرف سازمان بهزیستی اخطار می گیرند، اظهار داشت: این سازمان هیچ فشاری بر مراكز مشاوره نداشته و پروانه ای نیز باطل نشده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مجید رضازاده در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه در مواردی نیز گفته شده است که حتی پروانه کار بعضی از مراکز به سبب پرداختن به این مسئله باطل شده است، اضافه کرد: هرگونه فشار سازمان بهزیستی به مراکز مشاوره را تکذیب می کنم. این سازمان هیچ فشاری بر مراکز مشاوره نداشته و پروانه ای نیز باطل نشده است.
وی ادامه داد: این درحالیست که بهزیستی به همکاران بخش غیردولتی آموزش هایی را ارائه می کند تا بتوانند در مواردی که نیاز به مداخله وجود دارد مثل تربیت فرزندان و... اقدامات لازم را انجام دهند. بخش غیردولتی شریک ماست و نه فقط به آنها فشاری وارد نمی نماییم بلکه همیشه کمک حالشان بوده ایم. به طوریکه حتی اگر نمی توانستند هزینه هایشان را پرداخت کنند به آنها یارانه پرداخت می نماییم.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اعلان اینکه بتازگی هم دستورالعملی برای مشاوره غیرحضوری در بخش غیردولتی را ابلاغ کردیم، اظهار نمود: همین طور خط ۱۴۸۰ هم از ۸ بامداد تا ۱۲ شب به شکل رایگان خدمات می دهد و به افراد سفارش می نماییم پیش از هر تصمیمی مشاوره بگیرند.
بگفته رضازاده، بیش از 3000 مرکز غیردولتی مشاوره، از سازمان بهزیستی مجوز گرفته اند.
وی افزود: سازمان بهزیستی کشور بعنوان پیشرو در حوزه سلامت روان و ارائه مجوز خدمات روان شناختی با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت و توان بخش غیردولتی همیشه برآن بوده است تا با حساسیت نسبت به مسائل و پدیده های اجتماعی برخوردی مبتنی بر علم و دانش و متناسب با شرایط روانی اجتماعی جامعه داشته و با هدف ارتقاء سلامت روان آحاد جامعه با بهره مندی از متخصصین روان شناسی و مشاوران در این راه گام بردارد.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد: این سازمان در همین راستا از ظرفیت بخش های غیردولتی و تشکل های روان شناختی حداکثر کمک را گرفته و مبادرت به ارائه خدمات سلامت روان بوسیله خدمات غیرحضوری خط ۱۴۸۰، خدمات حضوری مراکز مشاوره، مراکز سلامت روانی با رویکرد محلی و استفاده از ظرفیت های مردمی می نماید و خدماتی همچون مهارت های زندگی، آموزش های سلامت روان، مداخلات کاهش صدمه ای و حمایت های روانی اجتماعی را ارائه می کند.
بگفته رضازاده، سازمان بهزیستی کشور با رویکرد حمایتی و ارتقائی تلاش دارد تا در امتداد کاهش مشکلات روانی اجتماعی جامعه با بهره مندی از توان و پتانسیل متخصصان روان شناسی اقداماتی اثربخش و در دسترس تمام افراد جامعه خصوصاً افراد در معرض لطمه های روانی اجتماعی قرار دهد.1399/04/07
21:01:57
5.0 / 5
2255
تگهای خبر: خدمات , درمان , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان