شرایط بازگشایی كمپ های درمان اعتیاد

شرایط بازگشایی كمپ های درمان اعتیاد

خاتون یار: مدیركل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور شرایط بازگشایی مراكز اقامتی ماده 15 (كمپ های درمان اعتیاد) را تشریح نمود.فرید براتی سده در گفت و گو با ایسنا درباب موضوع بازگشایی مراکز اقامتی ماده ۱۵ ( کمپ ها) اظهارکرد: بر طبق مصوبه کمیته درمان مراکز اقامتی باتوجه به بخشنامه سازمان بهزیستی می توانند فعال شوند و این بخشنامه در چارچوب یک دستور العمل آماده شده است.

وی با اعلان اینکه در استان هایی که وضعیت قرمز دارند این مراکز فعلا باز نمی شوند، اظهار داشت: اما در استان هایی که وضعیت قرمز ندارند مراکز رتبه بندی شده با رعایت شرایط خاص نظیر رعایت تعهدات و پروتکل های این مراکز می توانند شروع به کار کنند. برای مثال پزشک به شکل روزانه باید در این مراکز حضور داشته باشد همین طور پذیرش افراد در مراکز به شکل دوره ای خواهد بود یعنی در هر استانی برخی از مراکز بازگشایی می شوند و مرحله به مرحله فعالیت می نمایند.

مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور افزود: برای مثال ممکنست دو مرکز روز شنبه آغاز به کار کنند و تا ۱۵ روز آینده پذیرش جدیدی انجام نمی دهند. به همین ترتیب تعداد دیگری از مراکز در ایام بعدی هفته پذیرش انجام می دهند و متعاقبا تا ۱۵ روز بعد پذیرش جدیدی نخواهند داشت تا بتوانند موضوع قرنطینه را کنترل کنند. بدین سان مانند گذشته اینطور نیست که فرد در هر روزی به یک کمپ مراجعه کند و بستری شود.

براتی سده با اعلان اینکه در هر استان تصمیم گیری نهایی درباره اینکه چه تعداد مرکز و کدام مراکز بازگشایی شود با مدیرکل بهزیستی استان است، اشاره کرد: با توجه به این که شرایط در بعضی شهرها ممکنست قرمز باشد نباید بازگشایی ها باردیگر در این استانها اتفاق بیفتد اما در بقیه شهرستان هایی که وضعیت بهتری دارند مدیرکل بهزیستی استان می تواند در این خصوص تصمیم بگیرد.

وی در آخر اظهار داشت: بر طبق دستورالعمل ها ملاقات در این مراکز ممنوعست همین طور آموزش در این مرکز در فضای باز امکان پذیر است و در غیر این صورت صورت نمی گیرد و رفت و آمدها هم باید به حداقل برسد.
1399/03/22
13:33:35
5.0 / 5
2191
تگهای خبر: پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان