درخواست بهزیستی از قوه قضاییه درباب پرونده های در رابطه با كودكان

درخواست بهزیستی از قوه قضاییه درباب پرونده های در رابطه با كودكان

خاتون یار: مدیركل امور لطمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی كشور از دستگاه قضا خواست تا درباب پرونده های در رابطه با حوزه كودكان از ظرفیت مددكاران سازمان بهزیستی استفاده نماید.


محمود علیگو در گفت و گو با ایسنا، در خصوص موضوع قتل رومنیا اشرفی، اظهار داشت: موضوع دفاع از حقوق کودکان ساختار رسمی در کشور دارد که در قوه قضاییه مستقر است. در مورد قضیه رومینا نیز بر طبق حکم قاضی پرونده، کودک آزاری اتفاق نیفتاده است و وقتی جرم به وقوع پیوسته، یک موضوع کاملا پلیسی - قضایی است، سازمان بهزیستی هم نمی تواند در این مورد مداخله ای انجام دهد.
وی درباب راهکارهای پیش گیری از وقوع چنین حوادثی اضافه کرد: بهزیستی این درخواست را دارد تا قوه قضاییه در مورد پرونده های در رابطه با حوزه کودکان به مددکاران بهزیستی اعتماد بیشتری داشته باشد یا حداقل با مددکاران سازمان بهزیستی مشورت صورت بگیرد.
مدیرکل امور لطمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: در واقع پیش از وقوع چنین اتفاقاتی باید به حوزه مددکاری اجتماعی و البته نقش حمایتی سازمان بهزیستی بعنوان یک منبع اجتماعی توجه گردد. این انتظار خیلی زیاد و پیچیده نیست. البته بخش زیادی از قضات هم این کار را انجام می دهند، با این وجود درخواست ما این است که این اقدام در چارچوب یک ابلاغیه عمومی رعایت شود.
منبع:

1399/03/20
14:40:39
5.0 / 5
2263
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان