كاهش مرگ ومیر ناشی از كرونا ویروس با نانو فناوری

كاهش مرگ ومیر ناشی از كرونا ویروس با نانو فناوری

خاتون یار: یكی از پژوهشگران ایرانی دانشگاه ایالتی میشیگان با انتشار مقاله ای اعلام نمود كه پلتفرمی برای شناسایی افراد صدمه پذیر در مقابل ویروس كووید-۱۹ عرضه كرده است و به قول وی از این روش می توان میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس را به حداقل رساند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مرتضی محمودی، پژوهشگر دانشگاه ایالتی میشیگان با اشاره به عرضه پلتفرمی برای شناسایی افراد صدمه پذیرتر در مقابل ویروس کووید ۱۹، اظهار داشت: در این پلت فرم با استفاده از نانو ذرات توانستیم روشی را برای تشخیص عفونت یا ارزیابی خطر در آینده عرضه دهیم. چنین فناوری نه تنها در مراکز بهداشتی قابل استفاده خواهد بود، بلکه می تواند از کمبود شدید منابع مراقبت بهداشتی جلوگیری کند و میزان مرگ و میر را به حداقل برساند و مدیریت بیماری های همه گیر را در آینده تسهیل کند.
وی افزود: عفونت ها و بیماری های مختلف، الگوهای متفاوت و ویژه ای را در مراحل مختلف پیشرفت بیماری از خود به جای می گذارد که تا حدودی شبیه به اثر انگشت است و شناسایی و لیست نویسی این الگوها می تواند برای هر گونه پیشرفت در فناوری تشخیص بیماری مهم باشد.
محمودی با اشاره به اینکه این پلت فرم از راه سیالات زیستی مانند اشک، بزاق، ادرار و پلاسما مبادرت به شناسایی افراد صدمه پذیر در مقابل عفونت ها می کند، تصریح کرد: در این روش به سیالات زیستی بیمار مقداری نانو ذرات اضافه می شود و از این طریق سطح منحصر به فرد این نانوذرات باعث جمع آوری پروتئین ها، لیپیدها و دیگر مولکول ها بعنوان تاج مولکولی یا تاج می شود. با تجزیه و تحلیل ترکیب تاج ها و استفاده از رویکرد آماری، این بستر امکان دارد الگوی اثر انگشت را برای هر بیمار فراهم آورد و با بررسی این الگوها می توان کسانی که درصورت مبتلا شدن به کرونا در معرض خطر مرگ هستند، شناسایی شوند.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، این محقق سادگی فرایند تشخیص را از مزایای این روش نام برد و خاطرنشان کرد: فناوری نانو می تواند در مراحل اولیه شناسایی بیماران پرخطر کمک نماید و در نتیجه از کمبود شدید منابع مراقبتی جلوگیری کرده و در نهایت میزان مرگ و میر را به حداقل برساند.1399/03/18
21:43:26
5.0 / 5
2769
تگهای خبر: بیمار , بیماری , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان