ابتلای 54 معتاد متجاهر به كرونا در 11 استان كشور

ابتلای 54 معتاد متجاهر به كرونا در 11 استان كشور

خاتون یار: مدیركل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور با اشاره به جمع آوری ۶۷۰۰ معتاد متجاهر و انجام تست غربالگری، از ابتلای ۵۴ نفر از این افراد به كرونا آگاهی داد.


فرید براتی سده در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین آمار جمع آوری و غربالگری معتادان متجاهر اظهار داشت: تابحال طی ۴۱ مرحله ۶۷۰۰ نفر در ۱۱ استان کشور جمع آوری و ساماندهی شده و به مراکز معرفی شده اند.
وی با اشاره به اینکه از ۴۵۰۰ نفر از این معتادان تست کرونا دریافت شده است، خاطرنشان کرد: طبق دستور العمل وزارت بهداشت و کمیته درمان از همه افرادی که وارد مراکز شده اند باید تست کرونا گرفته می شد که البته بعضی از استان ها به صورت کامل تست کرونا را از معتادان جمع آری شده دریافت نکرده اند.
مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۵۴ نفر از معتادان جمع آوری شده، به کرونا مبتلا بوده اند، اظهارکرد: بیشترین تعداد معتادان مبتلا به کرونا (۳۴ نفر) مربوط به تهران بوده و بقیه در استان های دیگر هستند.
براتی سده با اشاره به اینکه ۴۱ نفر در مراکز ویژه ای که برای افراد مبتلا در نظر گرفته شده است، بستری شده اند، توضیح داد: بقیه این معتادان در خود مراکز قرنطینه افراد بدون علامت، در مراکز ماده ۱۶ مستقر هستند.
وی ادامه داد: بدین سان ۴۹۶۸ نفر هم از ۶۷۰۰ نفر به مراکز ماده ۱۶ معرفی گشتند. بقیه افراد جمع آوری شده یا معتاد متجاهر نبودند یا اینکه جزو معتادانی بودند که شرایط پذیرش در مراکز ماده ۱۶ را نداشتند. یعنی یا جزو شهروندان بیگانه بودند یا اینکه زیر ۱۸ سال سن داشتند.
مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه تابحال از بین این افراد گزارشی از موارد فوتی نداشتیم، اظهار داشت: البته دو تا سه مورد از افراد جمع آوری شده حال وخیمی دارند. برای مثال در مشهد دو مورد با وضعیت وخیم گزارش شده است.


منبع:

1399/03/17
23:16:32
5.0 / 5
2366
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان