انتقاد تندگویان از ضعف مهارت ارتباطی بین جوانان

چرا شهروندان حتی برای امور ساده هم به وكیل مراجعه می كنند؟

چرا شهروندان حتی برای امور ساده هم به وكیل مراجعه می كنند؟

خاتون یار: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نسبت به ضعف مهارت ارتباطی جوانان همچون آشنایی با حقوق خود و مطالبه گری در مورد آنها انتقاد نمود.


محمدمهدی تندگویان در گفت و گو با ایسنا، در ادامه به تشریح نتایج پژوهشی از طرف معاونت جوانان درباب مهارت های ارتباطی پرداخت و اظهار داشت: نتایج پویش انجام شده از طرف معاونت جوانان نشان میدهد که ضعف ارتباطی جدی در میان جوانان وجود دارد. منظور از مهارت ارتباطی این است که جوانان با حقوق خود آشنا بوده و در مورد آن مطالبه گری داشته باشند، بتوانند وارد مذاکره شوند، تعارضات ارتباطی خودرا شناسایی کنند و برای حل آنها بوسیله تخصصی تلاش کنند.
وی با اعلان اینکه این پژوهش نشان میدهد که در بخش آموزش و پرورش، آموزش عالی و حتی در بخش اداری نیز این مشکل وجود دارد، اضافه کرد: پژوهش ما نشان داد هم فارغ التحصیلان مدارس، هم فارغ التحصیلان دانشگاهی و هم کارمندانی که در محیط های کاری مشغول به کار هستند، دارای مهارت ارتباطی کافی نیستند. همین طور افرادی که مهارت های ارتباطی قوی تری دارند در بخش خصوصی مشغول به کار هستند.
معاون امور جوانان با اعلان اینکه با وجود هزینه های سنگین در آموزش و پرورش، آموزش عالی و محیط های اداری نتوانسته ایم جامعه را به ضروری ترین مهارت یعنی ارتباط با دیگران برای حل مشکلات و پیگیری حقوق و مطالبات مجهز نماییم، اظهار نمود: علت این که می بینیم مشاغلی مانند «وکالت» رشد کرده اند و همیشه مراجعان زیادی دارند، این است که ما خودمان بلد نیستیم از حق و حقومان دفاع نماییم و به مهارت هایی مانند فن بیان برای احقاق حقوقمان توجه نکرده ایم. بنا بر این تا اتفاقی می افتد راحت ترین راه را انتخاب می کنیم؛ چونکه فکر می نماییم هیچ توانایی نداریم و حتی برای کارهای غیرپیچیده و عادی نیز باید از کسی کمک بگیریم.
تندگویان با اشاره به اینکه مشکلاتی نظیر ترس از برخورد با ارتباط با دیگران و ترس از مطرح کردن مطالبات شخصی به شکل صحیح در افراد وجود دارد، اشاره کرد: شهروندان به اندازه کافی با حقوق فردی، اجتماعی، شهروندی و... آشنا نیستند و این مساله نشان میدهد بااینکه در آموزش و پرورش و آموزش عالی هزینه زیادی کرده ایم، اما هنوز نتوانسته ایم نیازهای اولیه یک انسان را برطرف نماییم.
بگفته وی، پژوهش مذکور در سطح کشوری و بر طبق داده های مراکز مشاوره زیر نظر وزارت ورزش و جوانان از مراجعان به این مراکز انجام شده است.
منبع:

1399/03/13
13:29:31
5.0 / 5
2902
تگهای خبر: كارمند , مشاور , مهارت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان