كودكان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟

كودكان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟

به گزارش خاتون یار یك پژوهشگر مطالعات شهرت و سلبریتی ها با اشاره به اینكه داشتن موبایل و خط اینترنت مستقل برای افراد زیر ۱۸ سال بسیار زیان بار است، اظهار داشت:  بخش زیادی از فرهنگ را كودكان پیش می برند و كودكان والدین خویش را برای همراهی كردن، تحریك می كنند. امروز كسانی كنش گر اجتماعی شدند كه مغزشان هنوز رشد نكرده و صاحب تفكر و اندیشه نیست.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، احسان شاه قاسمی ضمن عرضه توضیحاتی درباره مفهوم سلبریتی اظهار داشت: سلبریتی ریشه لاتین دارد و استفاده از این واژه از ۳۰۰ سال تجاوز نمی کند و امروز کسی را سلبریتی می دانیم که اهمیت زندگی شخصی اش بیشتر از دستاوردهای او باشد. اگر کسی قهرمان ورزشی یا هنری باشد و مقامی به دست آورده باشد، برای ما مهم می باشد، اما اگر میزان تصاویر خانوادگی او از دستاوردهایش بیشتر باشد، به او سلبریتی می گوئیم.
این عضو هیأت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران در مورد اینکه شاخ های مجازی کجا و چگونه تولید می شوند، توضیح داد: بعنوان مثال، اینکه چطور کرونا آمده، آیا جنگ بیولوژیک است یا از خفاش و میمون، مهم نیست، بلکه بستر بدن ما اهمیت دارد که برای این بیماری مناسب می باشد.
این پژوهشگر مطالعات شهرت و سلبریتی ها خاطرنشان کرد: میل به شهرت و علاقه مندی نسبت به دیدن بچه های کوچک، میل به حرکات محیرالعقول و مصرف نیابتی یک مبحث طبیعی و اقتضای سرمایه داری است. هم اکنون با وجود شبکه های اجتماعی ظرفیت های جدیدی شکل گرفته و میل به درآمد بیشتر خلاءها را پر می کند.
شاه قاسمی درباره پیامد پی خوانی کودکانی که به صورت میلیونی جذب مخاطب می کنند، بیان نمود: نوع خشونت شامل آشکار یا پنهان ما را مجبور به واکنش می کند که واکنش ها بیشتر مربوط به خشونت آشکار است. ما معمولاً خشونت موجود در سو استفاده از بچه ها را متوجه نمی شویم و حتی گاهی با لایک از آنها حمایت می نماییم.
عضو هیأت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران اعتقاد دارد که در آینده صدمه های این رویه مشخص خواهد شد و قوانین جدی در غرب و ایران، والدین را محدود می کند. ما نیازمند تشکیلات جدید هستیم و مسأله مکان یا محدوده جرم در خارج یا داخل کشور حل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه درصدی از نسل کودکان مجازی در بزرگسالی حقوق خویش را طلب می کنند، یادآوری کرد: معتقدم به صورت موقت وضعیت بدتر می شود، اما در نهایت وضعیت به اجبار باید بهتر شود.
شاه قاسمی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد، درباره افزایش فالوور کودکان کار مجازی اظهار داشت: ما باید سواد رسانه ای خویش را افزایش دهیم و بدانیم توجه ما یک کالای پرارزش و مؤثر است. معتقدیم نباید به کودکان خیابانی پول دهیم، چونکه از سوی افراد دیگری اجیر می شوند، پس در مواجهه با کودکان کار مجازی هم باید همین کار را انجام دهیم و آنها را دنبال نکنیم. ما تنها می توانیم آگاهی ایجاد نماییم که دستگاه های بزرگ اجرایی و قانونی وارد عمل شوند.
وی ادامه داد: داشتن گوشی و خط اینترنت مستقل برای افراد زیر ۱۸ سال بسیار زیان بار است، چونکه بخش زیادی از فرهنگ را کودکان پیش می برند و کودکان والدین خویش را برای همراهی کردن، تحریک می کنند. امروز کسانی کنش گر اجتماعی شدند که مغزشان هنوز رشد نکرده و صاحب تفکر و اندیشه نیستند.1399/02/30
13:33:22
5.0 / 5
2537
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان