وزیر رفاه تشریح كرد

تسهیلات پرداختی به كارگاه های صدمه دیده از كرونا به ازای هر نیروی كار

تسهیلات پرداختی به كارگاه های صدمه دیده از كرونا به ازای هر نیروی كار

به گزارش خاتون یار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از ساخت ۸۷ هزار واحد مسكونی برای مددجویان سازمان بهزیستی در عمر دولت فعلی اطلاع داد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان، با اشاره به اینکه از آغاز تشکیل سازمان بهزیستی تا امروز ۱۲۳ هزار واحد مسکونی در انواع گوناگون در اختیار مددجویان و مرتبطین با سازمان بهزیستی قرار گرفته است، اظهار داشت: ساخت ۸۷ هزار از این واحدها در این دولت و البته به همت خیرین و سایر دستگاه ها انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همینطور اظهار نمود: مقدمات مذاکره برای ساخت ۴هزار واحد مسکونی که قبلا یادداشت تفاهم آن با بنیاد مستضعفان امضا شده بود، انجام شد.
۱۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی شهری
شریعتمداری همینطور با اشاره به اینکه تحویل واحدهای مسکونی بخشی از تعهد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر است، اظهار نمود: در این جلسه تکمیل و تحویل حدود ۲۴۰۰ واحد مسکونی در سطوح روستایی با متوسط ۶۵ متر مربع مساحت با قبول تعهد از جانب بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در چارچوب کمک بلاعوض، تسهیلات و همینطور آورده سازمان بهزیستی مورد تعهد طرفین قرار گرفت و امیدواریم این واحدها تا آخر سال تکمیل و تحویل خانواده ها شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در سطوح شهری هم ۳۵۰۰ واحد مسکونی با متوسط ۷۵ متر مربع مساحت که الان نیمه کاره و در مراحل مختلف ساخت و ساز است با کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شامل ۱۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض نقدی و ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تکمیل و تحویل به خانواده ها تأمین مالی شده و عملیات تکمیل آنها اجرا می شود.
خانه دار شدن خانواده های چندمعلولی در تعهد دولت است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز امیدواری برای صاحب خانه شدن خانواده های دارای دو معلول و بیشتر با ساخت ۱۴ هزار واحد ثبت نام شده، افزود: امیدواریم با غربالگری و روش های مناسب دیگر، از این پس کشور وارد چرخه تولید خانواده های دارای معلول نشود، اما اگر خانواده های دارای چند معلول دیگری در کشور باشند، خانه دار شدن آنها در تعهد دولت و سازمان بهزیستی است.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ۵۰ میلیارد تومان کمک را تعهد کرده است، افزود: بقیه مبالغ مورد نیاز تکمیل این واحدها هم در تعهد سازمان بهزیستی است که تا آخر سال تحویل خانواده ها می شود.
۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۳ رسته شغلی صدمه دیده از کرونا
شریعتمداری با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار نمود: بر مبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد اقتصادی دولت، با همکاری بانک مرکزی و از محل منابع شبکه بانکی، ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه هایی تخصیص خواهد یافت که در ۱۳ رسته ای که مستقیم یا غیر مستقیم از انتشار کرونا صدمه دیده اند فعال می باشند.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود در سازمان تأمین اجتماعی، یک میلیون کارگاه دارای شماره و ثبت شده، با ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار کارگر و نیروی انسانی مشمول این مصوبه می شوند و این واحدها به شرط قبول تعهد حفظ نیروی کار خود که بر مبنای لیست بیمه ارسالی به تأمین اجتماعی در ماه های دی و بهمن سال ۱۳۹۸ محاسبه می شود، مشمول دریافت پیامک رفتن به سامانه کارا و ثبت نام دریافت وام خواهند شد.
۱۶ میلیون تومان تسهیلات به ازای هر نیروی انسانی کارگاه های صدمه دیده از کرونا
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همینطور اظهار نمود: به ازای هر نفر از نیروی انسانی کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده اند مبلغ ۱۶ میلیون تومان و به ازای هر کارگر کارگاه هایی که غیر مستقیم لطمه خورده اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد تعلق می گیرد؛ این واحدها باید پس از دریافت پیامک به سامانه کارا رجوع و ثبت نام کنند.

وی افزود: بعد از ثبت نام، واحدهای صنعتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحدهای گردشگری از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و واحدهای فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تایید نهایی قرار می گیرند و بعد از تایید نهایی، به بانکهای عامل رجوع و تسهیلات خویش را از هفته دوم خرداد به بعد دریافت می کنند.

منبع:

1399/02/27
15:21:51
5.0 / 5
2433
تگهای خبر: تولید , خانواده , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان