صدور اخطاریه محیط زیستی برای هشت بیمارستان در تهران

صدور اخطاریه محیط زیستی برای هشت بیمارستان در تهران

به گزارش خاتون یار مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران، از پایش كلیه بیمارستان های تهران و بررسی عملكرد محیط زیستی آنها در زمان شیوع كرونا اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا سعید محمودی با بیان این خبر اظهار داشت: باتوجه به استقرار ۱۵۷ واحد بیمارستان در شهرستان تهران و حساسیت های لازم درباب ویروس کرونا، محیط زیست تهران با برنامه ریزی و برقراری چند تیم کارشناسی پایش، ضمن رعایت اصول و موازین بهداشتی، بازدید و بررسی عملکرد محیط زیستی و نحوه مدیریت پسماند بیمارستانها و مجتمع های بزرگ درمانی را از شروع اردیبهشت ماه آغاز نموده است.
وی با اعلان اینکه دفع غیر اصولی انواع پسماندهای بیمارستانی و کارکرد نامناسب سیستم تصفیه فاضلاب آنها می تواند منشاء مهمی در ایجاد و انتقال بیماری های خطرناک باشد، پایش و بازدید از بیمارستانها را امری ضروری و اولویت دار دانست و اظهار نمود: از شروع اردیبهشت ماه تابحال در پایش های انجام شده عملکرد محیط زیستی تعداد ۳۰ واحد بیمارستانی مورد بررسی قرار گرفته و باتوجه به عملکرد غیر اصولی، برای هشت واحد از آنها بمنظور رفع نقصها اخطاریه زیست محیطی صادر و ابلاغ گردیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه با پیگیری های به عمل آمده ۱۵۰ واحد بیمارستانی و درمانی بزرگ مقیاس مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب شده اند و دو واحد دیگر نیز در حال راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب هستند، اظهار داشت: از سال قبل تابحال پنج واحد بیمارستانی به سبب عدم توجه به اخطارها و عدم رعایت ضوابط محیط زیستی و بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شده اند.
وی تصریح کرد: برابر قانون، مسئولان تمامی بیمارستان ها موظف می باشند نسبت به انجام آزمایش های دوره ای اقدام و نتایج آنرا در چارچوب خوداظهاری در پایش به اداره حفاظت محیط زیست ارسال نمایند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودی در آخر ضمن قدردانی از مسئولان بیمارستان هایی که موضوعات محیط زیستی را بعنوان یک دغدغه در نظر گرفته اند و با جدیت نسبت به رعایت آن اقدام می کنند، تاکیدکرد: در صورت مشاهده عملکرد غیر اصولی، بطور قطع نسبت به برخورد قانونی با مجموعه اقدام می شود.1399/02/15
20:45:04
5.0 / 5
2722
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان