ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال 99

ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال 99

خاتون یار: رئیس كمیته امداد از برنامه ریزی برای ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال 99 آگاهی داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در حاشیه مراسم آغاز فعالیت مجدد شرکت سایپا گام، از خط تولید این مجموعه بازدید و با سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل شرکت سایپا ملاقات و گفتگو کرد.
رئیس کمیته امداد در این دیدار با اشاره به بکارگیری مددجویان این نهاد در خط تولید شرکت سایپا گام، اظهار داشت: شرکت سایپا گام ۱۵۲ نفر از فرزندان خانواده های تحت حمایت کمیته امداد را مشغول به کار کرده که این اقدام باید الگوی دیگر مجموعه های تولیدی و اقتصادی باشد.
وی با تقدیر از اقدام شرکت سایپا گام در عمل به مسئولیت های اجتماعی خود اضافه کرد: این شرکت متعهد شده است تا آخر سال و با افزایش ظرفیت تولید، حدود ۶۰۰ مددجوی کمیته امداد را مشغول به کار کند.
بختیاری، توانمندسازی و خودکفایی مددجویان را مهمترین اولویت کمیته امداد دانست و اشاره کرد: مددجویان کمیته امداد افرادی مستعد هستند که با دریافت آموزش های لازم و حرفه آموزی و بکارگیری در مجموعه های تولیدی، در امتداد جهش تولید در کشور نقش موثری داشته باشند.
وی با اعلان اینکه کمیته امداد در سال ۹۸ حدود ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد کرد، افزود: بر طبق گزارش های رسمی دولت، در سال ۹۸ در کل کشور ۴۳۰ هزار شغل به وجود آمد که ۴۱ درصد آن در کمیته امداد و برای خانواده های تحت حمایت این نهاد افتتاح شد.
رئیس کمیته امداد از افزایش سهم تسهیلات کمیته امداد از محل تبصره ۱۶ آگاهی داد و اظهار داشت: امسال ۴۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از طرف بانک مرکزی برای طرح های اشتغال مددجویان پیش بینی شده و بر طبق برنامه ریزی های انجام شده، امیدواریم با بهره گیری از این مبلغ و تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر و منابع داخلی امداد، ۲۰۰ هزار فرصت شغلی درسال ۹۹ ایجاد نماییم.
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل شرکت سایپا نیز در این دیدار، عمل به مسئولیت های اجتماعی در این شرکت را یک اصل دانست و اظهار داشت: از ۲۵۰ نفر شاغلان در خط تولید سایپا گام، ۱۵۲ نفر از مددجویان کمیته امداد و بقیه از مددجویان بهزیستی هستند.
وی افزود: تا آخر سال ۶۰۰ نفر دیگر در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد که برنامه ما ادامه جذب نیرو از خانواده های تحت حمایت امداد و دیگر نهادهای حمایتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مدیرعامل شرکت سایپا بر لزوم حمایت بنگاه های اقتصادی و تولیدی از اقشار لطمه پذیر و خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی اصرار کرد و اضافه کرد: مددجویان شاغل در شرکت سایپا گام علاوه بر دریافت آموزش های حرفه ای، از شرایط بیمه، بیمه تکمیلی و محیط کار بهداشتی و سالم برخوردار می باشند.
منبع:

1399/02/11
21:06:03
5.0 / 5
2973
تگهای خبر: تولید , خانواده , دولت , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان