ارائه سبد معیشتی و رفاهی به بازنشستگان كشوری در سال ۹۹

ارائه سبد معیشتی و رفاهی به بازنشستگان كشوری در سال ۹۹

خاتون یار: مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری اصرار كرد كه حقوق بیشتر بازنشستگان متناسب با نیازهای آنان نیست.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در یادداشتی با عنوان "همسان سازی حقوق بازنشستگان؛ معادله انتظارات" اشاره کرد: حقوق بیشتر بازنشستگان متناسب با نیازهای آنان نیست و در ادامه این یادداشت نوشت:
۱-حقوق بیشتر بازنشستگان متناسب با نیازهای آنان نیست.
۲-دولت برپایه قانون برنامه ششم توسعه موظف به متناسب سازی حقوق بازنشستگان است.

۳-در شرایطی که ایران آماج سخت ترین تحریم ها قرار دارد و بحران کرونا نیز مشکلات را دو چندان کرده، منابع دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان محدود است.

ایشان سپس مطب مذکور آورده است: در مقابل این سه گزاره، می توان دو رویکرد را در نظر داشت: نخست، همسان سازی کامل و افزایش یک باره حقوق بازنشستگان تا سطحی که رضایت کامل آنها جلب شود و دیگر، افزایش تدریجی و تامین نسبی مطالبات. رویکرد اول بااینکه مطلوب است، اما در اوضاع و احوال کنونی ممکن نیست. خیلی از کارشناسان اقتصادی معتقدند حتی اگر امکان افزایش کامل و یک باره حقوق بازنشستگان فراهم باشد، انجام این کار ممکنست برخی عوارض اقتصادی را پدید آورد و بعد از مدتی اثرات مثبت افزایش حقوق ها را خنثی کند.

وی با اعلان اینکه از این گذشته، راهکار اساسی این است که صندوق های بازنشستگی بجای تکیه بر دولت برای افزایش حقوق ها، به مولدسازی هرچه بیشتر دارایی ها و سرمایه های خود روی آورند و با ایجاد منابع درآمدی پایدار از وابستگی به بودجه دولتی بکاهند تاکید کرده است: اما این کار نیز در کوتاه مدت جواب نمی دهد.

اکبری همین طور در یادداشت خود ضمن اشاره به اینکه بازنشستگان می پذیرند که مشکلات را یک شبه نمی توان حل کرد، اما می گویند: با این اوضاع و احوال اقتصادی و دشواری زندگی، اگر بخواهیم به انتظار بشینیم تا اقدامات صندوق بازنشستگی به نتیجه دلخواه برسد، زیر بار مشکلات خُرد خواهیم شد؛ که مصداق این شعر آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ نوشته است: در صورتیکه جمع بین انتظارات بازنشستگان و واقعیات کشور، کار ساده ای نیست، چاره بینابینی این است که هرچه سریعتر اقدام های اساسی را بمنظور رهایی از وضعیت موجود به اجرا بگذاریم و تا زمانی که این اقدام ها به نتیجه برسد، مجموعه ای از برنامه های حمایتی را برای کاستن از مشکلات بازنشستگان تدارک ببینیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هدف گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۹ را ارائه یک سبد معیشتی و رفاهی دانست که ارزشی معادل ۳۰ تا ۴۰ درصد متوسط حقوق ها را دارا باشد و در ادامه نوشته است: این سبد شامل مواردی مانند افزایش دو برابری سقف پرداختهای بیمه تکمیلی، ارائه تسهیلات خرید و مجموعه ای از کالاها و خدمات تخفیف دار است. شماری از بازنشستگان عزیز، تک تک این کارها را ناکافی می دانند، اما هرکدام از این ها تنها قسمتی از یک سبد معیشتی هستند و باید کل سبد را در نظر گرفت. ضمن این که این سبد هنوز کامل نشده و به زودی تسهیلات جدیدی بدان افزوده می شود.
منبع:

1399/02/10
20:01:36
5.0 / 5
2579
تگهای خبر: خدمات , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان